Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2020 m. aktualijos

Minimos Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienos
2020-06-14
img

Prieš 80 metų Lietuvos valstybė  be mažiausio pasipriešinimo buvo okupuota... Neužilgo aneksuota, o lygiai po metų, 1941 birželio 14  dieną, prasidėjo  pirmieji Lietuvos piliečių masiniai trėmimai į Sibirą. Tai yra skaudi mūsų šalies istorija, iš kurios mes galime tik pasimokyti ir nebekartoti klaidų, kurios buvo padarytos prieš 80 metų. 

 

 

null
Karo policija renka informaciją monografijai apie tarnybos kūrimosi eigą
2020-06-05
img

Praeitais metais LK karo policija minėjo 100-ąsias įkūrimo metines, ta proga LK KP vadui kilo mintis, kad reikia parengti monografiją  „Lietuvos kariuomenės Karo policija“. Knygą rengti apsiėmė Mokymo centro viršininkas vyr. srž. Nerijus Černius. Daug detalių nenorime atskleisti, nes kai bus knyga, įsigysite ir susipažinsite patys. Vienas įdomesnių faktų, kuriuos patys sužinojome ieškodami savo tarnybos ištakų buvo tai, kad Klaipėdos miesto sukilimo (operacijos) metu 1923 m. sausio 13 d. žuvo Karo milicijos mokyklos karys – eil. Juozapas Vilkas, kuris gimė 1897 m. ir gyveno Panevėžio aps. Kupiškio vls. Laukminiškių k. Tai buvo pirmasis žuvęs karo policininkas.

null
Baigėsi pirmasis Lietuvos kariuomenės Karo policijos Mokymo centro organizuotas fizinės, psichinės ir kitų prievartos rūšių panaudojimo instruktoriaus kursas
2020-03-10
img

Pagrindiniai karo policijos uždaviniai yra nusikalstamų veikų bei kitų teisės pažeidimų prevencija, jų atskleidimas ir tyrimas, tvarkos ir drausmės karinėse teritorijose ir kariuomenėje palaikymas, karinio transporto eismo saugumo priežiūra. Pasitaiko atvejų, kad karo policininkui vykdant tarnybines pareigas tenka panaudoti prievartą, tad norime pabrėžti, kad karo policininkas įstatymų numatytais atvejais ir tvarka gali panaudoti psichinę ar fizinę prievartą, šaunamąjį ginklą ir sprogstamąsias medžiagas.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media