Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karo akademija

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija - aukštoji karo mokykla, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdanti karininkus lyderius. Tai karinė krašto apsaugos sistemos institucija, tiesiogiai atskaitinga krašto apsaugos ministrui. Karo akademijoje organizuojamos universitetinės studijos kartu su kariniu rengimu, taip pat karjeros, kvalifikacijos (specialybės) ir kiti kursai.

 

Sėkmingai baigusiems Lietuvos karo akademiją suteikiamas bakalauro kvalifikacinis laipsnis. Visos universitetinės bakalauro studijų programos yra akredituotos tarptautinių ekspertų. Akademijoje kartu su universitetinėmis studijomis vyksta ir karinis rengimas. Baigusiems bazinę karininko programą suteikiama būrio vado kvalifikacija ir leitenanto laipsnis.

 

Lietuvos karo akademijoje organizuojami tarptautiniai karjeros kursai karininkams (jaunesniųjų štabo karininkų, sausumos pajėgų štabo karininkų, oro pajėgų štabo karininkų) ir užsienio kalbų, kvalifikacijos (specialybės) ir kiti kursai kariams ir valstybės tarnautojams.

 

Akademijoje yra 6 katedros, Užsienio kalbų institutas, Karo mokslų institutas, biblioteka, 2 modernūs sporto kompleksai, kuriuose įrengtos puikios bokso, kovinės savigynos, krepšinio, tinklinio, sunkiosios atletikos salės. Auditorijos, laboratorijos ir kareivinės aprūpintos kompiuterine technika. Akademijoje yra kovinė šaudykla, lazerinis šaulių treniruoklis, kuris įrengtas tobulinti šaudymo įgūdžius šaudant iš pistoletų ir automatinių šautuvų.

 

1919 m. sausio 25 d. Kaune buvo įsteigta Lietuvos karo mokykla. 1929 m. ji pradėta vadinti Pirmojo Lietuvos Prezidento karo mokykla. Tęsdama tradicijas, Lietuvos karo akademija kasmet mini Lietuvos karo mokyklos įkūrimo metines.

 

Oficialia Lietuvos karo akademijos įkūrimo diena laikoma 1992 m. birželio 16 d., kai Lietuvos Vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl Krašto apsaugos akademijos steigimo", kuriuo vadovaujantis buvo įsteigta Krašto apsaugos mokykla. 1998 m. lapkričio 20 d. Akademijai suteiktas partizanų generolo Jono Žemaičio vardas.

 

1994 m. liepos 20 d. Akademija išleido pirmąją karininkų laidą. 111-ai absolventų buvo suteiktas leitenanto laipsnis.

 

Lietuvos karo akademiją gerai žino ir vertina ne tik Baltijos šalių karo mokyklos, bet ir NATO valstybių aukštosios karininkų rengimo institucijos. Glaudžiai bendradarbiaujama su JAV, Danijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos, Kroatijos, Skandinavijos šalių, Lenkijos, Čekijos, Estijos ir Latvijos aukštosiomis karo mokyklomis. Yra plėtojami santykiai su kaimyninės Baltarusijos karo akademija.

 

Palaikomi ryšiai ir su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis: Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu, Vytauto Didžiojo universitetu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos edukologijos universitetu, Mykolo Romerio universitetu, Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla ir kt. Kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu yra rengiami aviacijos specialistai.

 

Daugiau informacijos http://www.lka.lt/  

 

 

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-04-23
Sprendimas: Fresh Media