Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Jungtinių Amerikos Valstijų kariams buvo įteikti apdovanojimai

2020-05-21
image

Gegužės 21 d. aštuonis mėnesius Lietuvoje atgrasymo tikslais ir pratyboms su Lietuvos kariais tarnavusios JAV rotacinės pajėgos Pabradės poligone susirinko simboliškai atsisveikinimo ir apdovanojimų įteikimo ceremonijai.

Nuo 2019 m. spalio iki šių metų pavasario Lietuvoje treniravosi JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas, kurio nuolatinė dislokacijos vieta – Teksaso valstijoje.

Lietuvoje buvo dislokuota ne tik pusė tūkstančio JAV Sausumos pajėgų karių, bet ir sunkioji technika – apie 30 tankų „Abrams“, daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų „Bradley“ ir kitų priemonių. Atvykusiems JAV kariams Lietuva teikė apgyvendinimą, Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyba logistinę paramą, amerikiečių kariai naudojosi Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra.

Be numatyto amerikiečių karių kovinio rengimo treniruočių ir nedidelio masto pratybų, buvo keičiamasi patirtimi su lietuvių kariais. Tai yra JAV Sausumos pajėgų operacijos „Atlantic resolve“ („Atlanto ryžtas“) dalis.

Dislokuodama karius Lietuvoje, JAV demonstruoja savo kolektyvinės gynybos įsipareigojimą NATO sąjungininkams, užtikrindama saugumą.

„Dėkoju ir reiškiu pagarbą Jungtinių Amerikos Valstijų kariams už pasidalintą patirtį, linkiu geros kelionės namo, grįžkite saugiai ir būkite sveiki“ - oficialioje atsisveikinimo ceremonijoje sakė Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadas pulkininkas Ramūnas Baronas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media