Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Už ilgametį darbą padėkojome Liucijai Nijolei Mockienei

2020-05-15
image

Gegužės 15-oji - paskutinė Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių sveikatos priežiūros sektoriaus Karo medicinos centro Karinės medicinos ekspertizės komisijos archyvo tvarkytojos Liucijos Nijolės Mockienės darbo diena. Nuo 1993 m. kovo 15 d. Karo medicinos tarnyboje tarnavusi, vėliau dirbusi L. N. Mockienė teigė: „Pagrindinis raktas į sėkmę - atsidavimas darbui."


Prieš 27-erius metus Karo medicinos tarnyboje pradėjusi tarnauti L. N. Mockienė turėjo viršilos laipsnį, o vėliau darbus tęsė kaip civilė darbuotoja: „Kai pradėjau dirbti, ėjau Personalo poskyrio vyr. specialistės pareigas, o po dvejų metų jau buvau to poskyrio viršininkė. Kariškė buvau dešimt, o civilė - 17 metų. Kai pradėjau tarnauti, Karo medicinos tarnyboje buvo tik 13 žmonių, o iš jų - tik trys turėjo karinį medicininį išsilavinimą. Vėliau padaugėjo darbuotojų iki 200, buvo tikras iššūkis surasti tam tikrų specialistų. Tais laikais labai trūko psichiatrų, psichologų ir kitų medikų, reikėjo labai stengtis pakviesti juos į darbą, nes veiklą tuo metu pradėjo Karinė medicinos ekspertizės komisija. 2000 m. sukūrėme pakomises, jų sudėtyje buvo vienuolika žmonių. Kai prasidėjo šauktinių priėmimas, privalėjome stiprinti komandą. Dabar net sunku pagalvoti, kad Karo medicinos tarnyboje dirba apie 700 žmonių. Viskas klostosi teisinga linkme."


Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos archyvo tvarkytoja L. N. Mockienė pasakojo, kad per ilgus jos darbo metus visada stengėsi jauniems kariams įskiepyti pagarbą.


„Per visus šiuos metus viskas labai pasikeitė. Pradėjus dirbti teko įsakymus spausdinimo mašinėle spausdinti, kompiuterių nebuvo, tik vėliau atsirado vienas, skirtas visai Karo medicinos tarnybai. Viską pradžioje pradėjome nuo nulio. Rengėme įsakymus, nuostatus, pareigybių aprašymus, priėmimo tvarkas. Iš pradžių Karo medicinos tarnyba buvo pavaldi Krašto apsaugos ministerijai, vėliau - Gynybos štabui, o tik paskui Logistikos valdybai. Pasikeitė daug tarnybos vadų, karininkų, darbuotojų, medikų. Jauniems sutiktiems kariams sakydavau, jog turėti karinį laipsnį ir siekti aukštesnio yra garbė, tai turi būti kiekvieno kario prioritetas. Materialinės vertybės turėtų išlikti žemesnėje vietoje. Dabar pasitaiko atvejų, kai žmonės net nesisveikina ar sako ką nori, net nepagalvoję, kad gali kitą įžeisti. Kiekvienas žmogus turi savo charakterį, tačiau kiekvienam pokalbiui turi būti skirtas savas laikas ir vieta, o prieš sakant - būtina pagalvoti. Mano vadovavimo stilius buvo toks, kad visi dirbo lyg vienas kumštis, tikra komanda. Galėdavau apie kiekvieną žmogų visą informaciją mintinai pasakyti. Visą gyvenimą vadovavausi principu, kad pirmoje vietoje yra darbas, kurį privalai atlikti iki galo. Visada vadų paklausdavau, iki kada turiu atlikti užduotis, koks terminas. Esu labai dėkinga visiems per šiuos metus sutiktiems žmonėms, labai gaila juos palikti", - prisiminimais dalijosi L. N. Mockienė.


Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba dėkoja L. N. Mockienei už ilgametį ir sąžiningą darbą bei atsakingą požiūrį į pavestus darbus.


Ltn. Lukas Šperas

Vyr. eil. Nerijaus Repečkos nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media