Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybos ir mokymai

Dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos hybridlabtm mokymo klasė
2019-04-05
img
Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karo medicinos mokymo centre karo medicinos personalui mokyti naudojama HYBRIDLABTM mokymo klasė.
null
Dr. Jono Basanavičaus Karo medicinos tarnybos kariai dalyvauja pratybose “Geležinis vilkas 2017”
2017-06-20
img

Vienose didžiausių šių metų tarptautinėse pratybose dalyvauja Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos kariai. Dalyvauja užsienio šalių medikai iš 10 NATO valstybių, bei daugiau kaip 70 karo medicinos tarnybos karių. Medicininės paramos vienetai treniruojasi kartu su koviniais padaliniais išsidėsčiusiais Pabradėje, Generolo Silvestro Žukausko poligone ir kituose Lietuvos regionuose.

null
X karo ir ekstremaliosios medicinos konferencija
2017-06-01
img
Š. m. birželio 1 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko X karo ir ekstremaliosios medicinos konferencija. Konferencijoje pranešimus skaitė ne tik Lietuvos karo medikai bei psichologai, bet ir Švedijos, JAV, Ukrainos, Suomijos, Estijos, Latvijos kariškiai bei būrys civilių gydytojų iš Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto, Skubios medicinos pagalbos draugijos ir kitų įstaigų. Buvo pristatyta įvairių medicinos gaminių, aparatūros ir vaistų, reikalingų kariuomenei ir kariams bei medikams, ekspozicija. Diskusijose, be karo medikų, dalyvavo specialistai iš Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos karo akademijos, Ekstremalių sveikatai situacijų centro, Jungtinio štabo, Specialiųjų operacijų pajėgų ir kitų Krašto apsaugos sistemos padalinių.
null
Rezervo kariai dalyvavo kovinio šaudymo pratybose
2016-12-10
img
Šį savaitgalį Karo medicinos tarnybos Rezervo medicininės paramos vieneto kariai užbaigė pirmuosius aktyvaus kovinio rengimo metus. 12 rezervo medikų dalyvavo ginklo valdymo teste ir kovinio šaudymo pratybose. Šaudoma buvo tamsiu paros metu iš automatinio šautuvo ir dieną - iš pistoleto.
null
Chirurginėse lauko pratybose Gaižiūnų poligone treniravosi Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Švedijos karo medikai
2016-10-03
img

Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone, Rukloje, spalio 3-7 d. Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupės chirurginėse lauko pratybose įgūdžius tobulino karo medikai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Švedijos.
Šių pratybų tikslai - treniruoti Rolė 2 ir Rolė 1 medicininės paramos vieneto karo medikus atlikti skubias chirurgines operacijas, gyvybę gelbstinčias procedūras, užtikrinti medicininę evakuaciją, teikti medicinos pagalbą pagal nustatytus medicininės paramos etapus bei veikti sąveikoje su tarptautiniais partneriais.

null
Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje vyko JAV kariuomenės atstovų organizuojamas ROLĖ 2 lengvojo mobiliojo (B) medicininės paramos vieneto seminaras/ stalo pratybos
2016-09-19
img

Karo medicinos tarnyboje š. m. rugsėjo 19-22 vyko seminaras/ stalo pratybos, kurių metu buvo pristatyta medicininės paramos sistema, Rolė 2 MPV vieta joje bei Rolė 2 B struktūra (moduliai). Buvo mokomasis pagal du pacientų scenarijus, stengiantis pacientus „prasukti" per visą Rolė 2 B vienetą. Dalyviai detaliai pasiskirstė funkcijomis, buvo aptarta paciento, dokumentacijos, laboratorinių ir instrumentinių tyrimų judėjimo tvarka.

null
Medicininės paramos vienetų chirurginės lauko pratybos
2015-09-29
img
Gaižiūnų poligone (Rukla) 2015 m. nuo rugsėjo 29 d. iki spalio 1 d. vyko Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupės chirurginės lauko pratybos. Pratybose įgūdžius tobulino Estijos chirurgijos komanda, Medicininės paramos vienetų grupės padaliniai, dislokuoti ne tik Karo medicinos tarnyboje Kaune, bet ir padaliniai, dislokuoti kituose miestuose ir skirti vykdyti iškeltas užduotis su kitais kariuomenės padaliniais.
null
,,Žaibo kirtis - 2015“
2015-05-01
img
Vienos didžiausių Lietuvos kariuomenės pratybų ,,Žaibo kirtis - 2015" vyko 2015 m. gegužės mėnesį. Tai dar vienas nemenkas karo medikų išbandymas ir savęs patikrinimas, nes būtent šiose pratybose svarbu buvo patikrinti sąveikos tarp karinių ir civilių medicininių pajėgumų procedūras užtikrinant medicininę paramą kariniams vienetams.
null
Pratybos ir mokymai
2015-01-01
img

Pirmieji Krašto apsaugos departamento Medicininės tarnybos darbuotojai neturėjo karinio išsilavinimo - tai buvo civiliai gydytojai ir medicinos seserys, savanoriškai atėję į pagalbą besikuriančiai krašto apsaugos sistemai. Dalis jų studijų metais buvo baigę karines katedras ir įgiję minimalias karines žinias.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media