Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas

Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono dislokacijos vieta - Marijampolės miestas, Vytauto g. 72. Batalionui taip pat priklauso mokymo centras, kuris yra Kazlų Rūdos sav. Gulioniškės k. (Dislokacijos vieta).


Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono uždavinys - užtikrinti Lietuvos kariuomenės vienetų bendrą kovinį aprūpinimą Lietuvos teritorijoje ir už jos ribų bei plėtoti NATO ir ES aukštesniojo ešelono logistikos pajėgumą  (Padaliniai).


Bataliono kariai patirtį įgauna ne tik pratybose Lietuvoje bei užsienyje (Karių mokymas ir tarptautinės pratybos), bet ir tarptautinėse operacijose. Nuo 2005 metų Afganistane, Goro provincijoje, veikiančioje, Lietuvos vadovaujamoje, Provincijos atkūrimo grupėje (PAG) nuolat dalyvauja Vytenio bataliono kariai (Misijos). Nuo 2005 m. bataliono kariai budi ir NATO greitojo reagavimo pajėgose (NRF).


Noras puoselėti batalioną, jo tradicijas ir atkurti dalelę istorijos, kuri sunkiu Lietuvai metu buvo intensyviai naikinama yra kiekvieno kario širdyje (Bataliono istorija).


Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas yra viena iš lankytinų, istorinių - kultūrinių vietų Marijampolėje. Batalionas dalyvavo Lietuvoje vykusiuose tradiciniuose Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos" renginiuose, pirmą kartą Lietuvos istorijoje pristatydamas karinį paveldą, bei 2011 m. sieninę tapybą išlikusią bataliono kareivinėse nuo 1938 m.  (Lankytinos vietos batalione).

 

 Bataliono simbolika
   

  Bataliono kovinė vėliava

Bataliono ženklas

          Bataliono devizas

 

 

Bataliono struktūra

 

Bataliono valdymo grupė 

Štabas

Štabo ir aprūpinimo kuopa

Lauko paslaugų kuopa

Tiekimo ir paskirstymo kuopa               

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2020-08-03
Sprendimas: Fresh Media