Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2016 metų įvykiai

d

Ekskursija į Lietuvos Respublikos Seimą

 

       1990 m. kovo 11 d. Aukščiausios Tarybos - Atkuriamasis Seimas priimė Aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo", kuriuo reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas, ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.

 

      

 

       Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos (toliau - MDV) kariai ir darbuotojai, siekdami paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, lankėsi Lietuvos Respublikos (toliau - LR) Seime.

 

       Atvykus į LR Seimą ir praėjus sudėtingus apsaugos postus atsidūrėme išmintingos ir patyrusios gidės, vardu Goda rankose, kuri visus ne tik supažindino su ekskursijos eiga, bet ir pažadėjo patikrinti susirinkusiųjų žinias apie įvykius, kuriuos privalu žinoti kiekvienam Lietuvos piliečiui.

 

       Kaip žadėjo, taip ir padarė. Visos ekskursijos metu, ne tik išsamiai pasakojo apie Seimo narių darbą, skirtingų posėdžių salių paskirtį, jų istoriją, bet ir uždavinėjo klausimus, kuriuos tarsi riešutus puikiai „lukšteno“ MDV kariai ir darbuotojai.

 

       Ekskursiją pradėjome Spaudos konferencijų salėje, kurioje Seimo nariai atsakinėja į žurnalistų klausimus. Plenarinių posėdžių salėje, mus lydinti gidė papasakojo kokį kelią turi nueiti įstatymo projektai kol jie būna priimti. Ši salė yra viena moderniausių parlamento salių Europoje, čia ne tik įrengtos puikios ir patogios darbo vietos, aprūpintos visomis reikiamomis priemonėmis, bet ir vertėjų kabinos bei atskiros vietos (stebėjimo ložės) Seimo lankytojams, žurnalistams bei oficialiems svečiams.

 

       Didelio susidomėjusio sulaukė Kovo 11-osios salė. Didelė ir puošni salė dar ir dabar dvelkia 1990-ųjų kovo 11 d. patriotiškumu, kurio įkvėpti Aukščiausios Tarybos - Atkuriamojo Seimo nariai pasirašė Aktą dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Dabar šioje salėje Seimo nariai renkasi į iškilmingus posėdžius, skirtus svarbiems mūsų valstybės istorijos įvykiams paminėti.

 

       Ekskursiją tęsėme apsilankydami Lietuvos Prezidento bei Algirdo Mykolo Brazausko vardo salėse, susipažinome su 1991 m. sausio 13-osios atminimui skirta ekspozicija, lankėmės Jono Pauliaus II-ojo auloje, kurioje 2011 m. sausio 13-ąją atidengta Atminimo lenta žuvusiems už Lietuvos laisvę.

 

       Ekskursiją baigėme Parlamento galerijoje, kurioje stovi didelė Gediminaičių stulpų konstrukcija, sukurta akcijai „Lietuvai ir man“, visa konstrukcija apipinta tūkstančiais draugystės apyrankių, kurias pynė Lietuvos mokiniai ir studentai.

 

       Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdyboje nuolatos puoselėjamas pilietiškumas ir patriotiškumas savo šaliai ir žmogui.

 

 

Daugiau nuotraukų rasite čia:

 

 

MDV informacija, nuotraukos - srž. N. Vito

 


 tulpes

 

Pagaliau ji atėjo !!!

 

Jūs gražios, kaip Deivės,
Jūs lepios, kaip gėlės,
Jums reikia daug meilės                         

Ir daug šilumos...
Šią dieną Jums žydi

Pavasario gėlės.
Jos moterims linki
Sėkmės ir darnos.

 

 

      

 

 

       Šiandieną yra Kovo 8-oji - Tarptautinė moterų solidarumo diena. Tai yra Jūsų šventė, kuri, gaila, bet būna tik vieną kartą per metus. Kodėl sakau gaila ? todėl, kad žvelgiant į praeitį šios dienos ištakos siekia Antikos laikus - Graikijoje moterys reikalaudavo  ypatingo savo vyrų dėmesio ir netgi KARAI tą dieną turėdavo būti nutraukti, kad kariai galėtų būti su savo moterimis.

 

       Ar girdite mielos Moterys ?! Tik Jūsų švelnumo, grožio ir meilės dėka gali būti sustabdyti visi karai (tiesa, turiu paminėti, kad neretai dėl Jūsų tie karai ir prasidėdavo). Tik pagalvokite kaip pasikeistų pasaulis, jei visos dienos būtų tokios kaip ši, daug gražių žodžių, gėlių ir šypsenų skirtų tik Jums (aišku iškiltų kita problema, kur tas gėles reikėtų pamerkti).

 

       Kalbant apie Jus (Moteris), manau puikiai tinka Platono pasakyta frazė: „Kūno grožis, sutapęs su sielos grožiu, sudaro harmoningą žmogų“. Pasaulyje yra labai daug gražių žodžių, frazių, filosofinių pamąstymų ir eilių apibūdinančių Moterį, jos išvaizdą, charakterį ir gyvenimo būdą.

 

       Tad gerbiamos Moterys, mes (MDV vyrai), kokie mes bebūtume (kartais nemandagūs, kartais nesuprantantys Jūsų ir t.t.) sveikiname Jus su šia nuostabia švente !

 

       Žydėkite kaip rožės, kvepėkite kaip lelijos, spindėkite kaip žvaigždės, švieskite kaip saulė ir būkite visada laimingos !!!

 

Daugiau nuotraukų rasite čia:

Srž. N. Vitas, nuotraukos - srž. N. Vitas

 


rgys

„Vasario 16-osios“ vardo salei suteikimas

 

       Š. m. vasario 15 dieną Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdyboje (toliau - MDV) vyko renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui, suteikiant MDV posėdžių salei „Vasario 16-osios" vardą.

 

      

 

       Iškilios ir reikšmingos Lietuvai datos vardo suteikimas MDV posėdžių salei, skirtas puoselėti pagarbą istorinėms vertybėms, stiprinti karių ir darbuotojų karinę ir tautinę dvasią, bei įamžinti vieną iš svarbiausių XX amžiuje atliktų darbų Lietuvai atminimą.

 

       Renginio pradžioje kariams ir darbuotojams buvo priminta apie tai, kaip dvidešimt Lietuvos šviesuolių 1918 m. vasario 16-ąją pasirašė konceptualų, lakonišką vos 122 žodžių ilgamečių vilčių dokumentą, kuris skelbė tautai valstybinę laisvę, nepriklausomybę ir ateičiai Steigiamąjį seimą, užtikrino valstybinį gyvenimą, atvėrė galimybes ir garantijas valstybinei laisvai savaimingai lietuvių tautos, lietuvių kalbos, mokslo ir kultūros plėtrai.

 

       „Turime prisiminti, kad 1918 m. vasario 16-oji yra ypatinga data, be kurios nebūtų buvę šiandieninės Lietuvos. Todėl linkiu visiems saugoti mūsų protėvių puoselėtas vertybes ir nepamiršti kelio, kurį teko nueiti kad šiandieną mes turėtume laisvą Lietuvą“ - tardamas sveikinimo žodžius kalbėjo MDV vadas plk. Danas Mockūnas.

 

       Po sveikinimo kalbos buvo skelbiamas Vilniaus įgulos vado įsakymas dėl pirmojo „Vasario 16-osios“ vardo suteikimo MDV posėdžių salei.

 

       Atidengti lentelę, žyminčią posėdžių salės vardą buvo pakviesta Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarė, ponia Birutė Valionytė.

 

       „Supraskite, laisvę reikia ginti kiekvieną sekundę, ji nėra duodama veltui, ją reikia iškovoti ir ginti nuolatos. Jei mes būsime stiprūs ir puoselėsime savo laisvę jos niekas iš mūsų neatims. Linkiu Jums būti butšakniais ir butsargiais - tai žodžiai, kurie reiškia ne tik paveldėtoją, bet ir būtuvės sargą, atsakingą už jos išlikimą, tai žmonės, kurie privalo žūt būt likti saugoti protėvių dvasią ir yra amžinų vertybių sargai" - sveikindama susirinkusius kalbėjo signatarė Birutė Valionytė.

 

       Visi susirinkusieji buvo pakviesti pabendrauti prie arbatos puodelio ir apžiūrėti salės apipavidalinimą bei dar kartą prisiminti Lietuvos istorijos vingius nuotraukose.

 

Daugiau nuotraukų rasite čia:

 

MDV informacija, nuotraukos - I. Staškevičienė

 


 

 

fgyh  Vasario 16-osios belaukiant...

 

 

        Š. m. vasario 12 d., artėjant 98-osioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos (toliau - MDV) kariai ir darbuotojai lankėsi Signatarų namuose, kuriuose 1918 metais vasario 16 dieną buvo pasirašytas nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo aktas.

 

       Signatarų namuose kariai ir darbuotojai buvo padalinti į dvi grupes. Lydinčios gidės kariuomenės atstovus supažindino su pastato paskirtimi ir jame esančia ekspozija, kuria siekiama supažindinti su XX a. pradžios nacionalinio atgimimo bei modernios Lietuvos valstybės atkūrimo 1918 m. istorija, Aktą pasirašiusių žmonių gyvenimu, veikla, dokumentais, Lietuvos žemėlapiais, senosiomis fotografijomis, plakatais ir dailininko Rimgaudo Žebenkos nutapytais jų portretais.

 

       Didelio susirinkusiųjų susidomėjimo sulaukė dr. Jono Basanavičiaus memorialinė ekspozicija, kurioje eksponuojami autentiški jam priklausę daiktai. Kambaryje galima pamatyti pirmąjį pasaulyje garso įrašymo prietaisą - Edisono fonografą, signataro megztinį, skrybėlę, piniginę, lazdas ir daugybę kitų daiktų priklausiusių „tautos patriarchu“ pramintam dr. Jonui Basanavičiui. Šiame kambaryje 1918 metais vasario 16 dienos popietę, pirmininkaujant dr. Jonui Basanavičiui buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, nulėmęs tolimesnį mūsų tautos likimą. Šio akto 122 žodžiai skelbė tautai valstybinę laisvę ir nepriklausomybę, tai buvo pamatas atkuriant 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomybę.

 

      

Daugiau nuotraukų rasite čia:

 

 

MDV informacija, nuotraukos  - I. Staškevičienės
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-03-09
Sprendimas: Fresh Media