Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Fotografijos paroda ,,TANGO“

2020-01-23
image

EDMUNDAS KOLEVAITIS | TANGO | FOTOGRAFIJŲ PARODA IR NE TIK…

Edmundas Kolevaitis (g. 1952 m.) – žymus Lietuvos fotomenininkas, fotografija besidominčiai auditorijai gerai žinomas iš albumų "Pangea" ir "Pangea2".

Naujasis fotografo E. Kolevaičio albumas - „Tango“.

Šiame albume autorius renkasi vieną temą - tango, UNESCO pripažintą nematerialiu žmonijos paveldu, turinčiu muzikinę, estetinę bei socialinę vertę, - bei gilinasi į tango fenomeno niuansus skirtingose šalyse ir kultūrose.

Šiame nuotraukų albume E. Kolevaitis pasakoja apie tango šokėjus. Šiame albume dominuoja tango veidai.

Ne vienus metus fotografuodamas tango šokėjus E. Kolevaitis apkeliavo ir kaimynines, ir tolimas šalis, tarp kurių, be abejo, ir šio egzotiško šokio gimtinė – Argentina. Prisimindamas susitikimus su šokėjais įvairiose pasaulio šalyse, fotografas neabejoja, kad jiems "tango – ne pramoga, ne tik šokis, bet gilus egzistencinis patyrimas, be kurio šie žmonės negali gyventi".

Naujasis autoriaus albumas – tai ne apgalvotas tango kultūros ir jos vienijamų bendruomenių tyrimas, bet intuityvus ir emocionalus žvilgsnis į šį išraiškingą ir fotogenišką šokį, kuriame telpa spalvingi žmonių santykiai. "Ši knyga – apie žmones kovotojus, kurie įveikė save, visuomenės prietarus, kad suteiktų savo sielai laisvę – Tango", – teigia albumo sudarytojas, žymus fotografas A. Macijauskas.

Naujasis E.Kolevaičio albumas įdomus ir žiūrovui, nepažįstančiam tango ar kurių gyvenime tango neužima svarbios vietos. Albumas pasakoja ne tiek apie šokį, kiek apie jame atsiskleidžiančius žmonių jausmus, emocijas, gyvenimišką patirtį.

Vienos temos pasirinkimas ir siekis ją visapusiškai atskleisti fotografijose yra neabejotinai naujas ir įdomus posūkis E.Kolevaičio kūryboje.

Kodėl fotografas, palikęs „Pangea“ tyrinėjimus, pradeda „gaudyti“ tik vieno tipo šokėjus įvairiose šalyse, miestuose, erdvėse?

Kuo toks svarbus, išskirtinis tango fenomenas, kurį fotografas pasirinko kaip savo objektą?

Kokius tango aspektus, siejančius šokėjus skirtingose pasaulio šalyse, pavyko įžvelgti E.Kolevaičiui?

Kokius paties fotografo kūrybos bruožus išryškino pasirinkta tema?

Ir svarbiausia: kodėl naujasis albumas vertas dėmesio, net jei jūsų gyvenime nėra tango?

Apie tai ir daug daugiau sužinosite susitikime su fotografu Edmundu Kolevaičiu bei jo naujojo albumo „Tango“ pristatyme 2020 SAUSIO 23 d. 18 val. LK KAUNO ĮGULOS KARININKŲ RAMOVĖJE, kur eksponuojama ir šio albumo fotofrafijų paroda.

Susitikimo metu argentinietiško tango muzikos bei socialinio tango šokio spalvų suteiks:

- ARIEL RAMIREZ (ARGENTINA) - Lotynų Amerikoje ir Europoje žymus bandonijos virtuozas, muzikas, kompozitorius, tango mokytojas ir šokėjas, Argentinietiško tango mokytojų/šokėjų/choreografų asociacijos (AMBCTA) Buenos Airėse narys, Tango kultūros erdvės Kaune „EL TANGO CLUB Espacio Cultural“ autorius ir kūrėjas.

- MILDA BALANDYTĖ - Tango kultūros erdvės „EL TANGO CLUB Espacio Cultural“, esančios Kaune, įkūrėja. Plačiau apie Tango kultūros erdvę: www.eltangoclub.lt .

Susitikimo pabaigoje visi norintys galės “prisiliesti” prie argentinietiško tango šokio, žengdami pirmuosius savo tango žingsnius.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media