Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas (JVIB)

 

 

 

 

 

Inžinerijos batalionas įkurtas 1995 m. rugpjūčio 15 d. 1999 m. gruodžio 31 d. batalionui (tuometiniam Atskirajam inžinerijos batalionui) suteiktas Juozo Vitkaus - Kazimieraičio vardas. Nuo minėtos dienos batalionas vadinamas Juozo Vitkaus inžinerijos batalionu.

 

Lietuvos kariuomenėje Inžinerijos batalionui skiriamas uždavinys - padidinti kariuomenės kovinių ir juos remiančių vienetų efektyvumą, vykdant mobilumo, kontrmobilumo, išgyvenamumo, bendrosios inžinerinės paramos užduotis.


Batalioną sudaro štabas ir penkios kuopos: 1 inžinerijos, 2 inžinerijos, Bendrosios inžinerijos, Sprogmenų neutralizavimo bei Štabo ir aprūpinimo. Siekiant užtikrinti tinkamą rastų sprogmenų sunaikinimą bei nesprogusių šaudmenų pašalinimą iš LR teritorijų, Sprogmenų neutralizavimo kuopos Sprogmenų neutralizavimo skyriai paskirstyti po visą Lietuvos teritoriją, jie dislokuoti Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje bei Tauragėje.

 

Inžinerijos batalione naudojama ekipuotė ir šaunamieji ginklai yra tokie pat, kaip ir kitų Sausumos pajėgų dalinių, tačiau batalione yra naudojama ir specifinė technika bei sudėtinga inžinerinė įranga.

 

Batalione vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas. Minimos Lietuvos valstybės ir Kariuomenės atmintos dienos. Skaitomos politologijos ir dvasinio bei pilietinio ugdymo paskaitos, organizuojamos ekskursijos, kultūrinės išvykos po Lietuvą, įvairūs sporto renginiai.

 

Palaikomi glaudūs bataliono ryšiai su miesto visuomene, kariai dalyvauja daugelyje miesto renginių, o kauniečiai noriai lankosi dalinyje karių organizuojamų švenčių ir renginių metu.

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2019-07-10
Sprendimas: Fresh Media