Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas

Artilerijos projekto koordinacinė grupė prie KAM įsteigta 2000 m. sausio mėnesį. Projekto iniciatoriai buvo plk. ltn. Vygantas Bukauskas ir plk. ltn. Rimantas Šiurys. Galimybė kurti Artilerijos batalioną atsirado Danijos Karalystės kariuomenei pasiūlius perduoti Lietuvai perginkluojamo danų artilerijos bataliono ginkluotę, techniką, šaudmenis bei suteikti visokeriopą materialinę bei metodinę pagalbą.

Koordinacinė grupė administravo bataliono kūrimo darbus, palaikė ryšius su partneriais Danijoje. Danijos Karalystės ambasada Lietuvoje pasamdė grupę vertėjų, ir jie iš danų kalbos į lietuvių kalbą vertė artilerijos kovos statutus bei kitus norminius dokumentus, kuriais vadovaujasi mūsų artileristai. Rukloje, Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko bazėje, kūrėsi Artilerijos batalionas, čia vyko būsimojo bataliono personalo atranka ir mokymas.


Artilerijos batalionas dydžiu prilygsta standartiniam pėstininkų batalionui. Batalioną sudaro Štabas, Štabo baterija, ir trys ugnies baterijos.
Prireikus Batalionas galės kautis keliose vietose iš karto, suskirstytas į smulkesnius kovinius vienetus. Iš Danijos gauta pabūklų, transporto, sviedinių. Lengvąja ginkluote batalionas aprūpintas iš Lietuvos kariuomenės išteklių.
Pabūklai - 105 mm haubicos. Šio tipo pabūklai tinkami mūsų šalies sąlygom, kur daug raižytų vietovių, miškų, įvairaus dydžio gyvenviečių ir šaudymas aukšta trajektorija daug patogesnis bei efektyvesnis.

Savaeigių haubicų PzH2000- pagrindiniai tikslai:
Naikinti svarbius taikinius mūšio gilumoje
Ugnies parama padaliniams mūšio metu
Savigynos galimybės:
Šaudymas tiesiu taikymu
Dūmai (savo POZ maskuotei)
 

Haubicos kartu su minosvaidžiais ir beatošliaužiais pabūklais galės būti naudojamos kompleksiniam ugnies palaikymui.


GRG AB, gavęs įsakymą, išskleis batalioną ar jo padalinius į nurodytą operacijos rajoną, pasirengs kovos veiksmams ir vykdys ugnies paramą MPB GV padaliniams, vykdantiems Valstybės ginkluotos gynybos operaciniame plane (toliau - VGGOP) nurodytas užduotis, nacionaliniams ir / arba tarptautiniams poreikiams įgyvendinti.

 

Musm galite sekti Facebook paskyroje:

https://www.facebook.com/Artilerijosbatalionas/   

 

 

Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono šūkis - „Mūsų ginklas, mūsų ryžtas - Lietuvai Tėvynei!"

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-18
Sprendimas: Fresh Media