Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas įsikūręs Rukloje, Jonavos rajone. Aprūpintas naujausia ginkluote ir technika batalionas yra pasirengęs vykdyti Šiaurės Atlanto sutarties 5-ojo straipsnio operacijas Lietuvoje ir už jos ribų.

 

Bataliono įkūrimo data laikoma 1991 m. gruodžio 1 d., kai buvo įkurtas Vilniaus motodesantinis batalionas. Po dviejų metų dalinys buvo perkeltas į Ruklos karinį miestelį. Šiuo metu jis vadinamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotuoju pėstininkų batalionu. 1996 m. jam buvo įteikta kovinė vėliava su šūkiu „Tėvynės meilė tebus mums vadovas".

 

Taikos palaikymo misijose batalionas dalyvauja nuo 1994 m. 2003-2008 m. bataliono kariai dalyvavo taikos palaikymo misijose Bosnijoje ir Hercegovinoje, Irake, nuo 2005 m. - tarptautinėje operacijoje Afganistane. Bataliono pagrindu buvo suformuoti PAG-3 ir PAG-12 kariniai kontingentai Lietuvos vadovaujamoje bendroje civilių ir karių misijoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų sudėtyje. 

 

2014 m. lapkričio 1 d. Algirdo batalionas su priskirtais vienetais buvo suformuotas kaip greitojo reagavimo pajėgų 1 - oji bataliono kovinė grupė. Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos yra pasirengusios reaguoti nedelsiant ir panaudoti kovinę galią siekiant užkirsti kelią priešiškų jėgų veiksmams šalies teritorijoje taikos metu, atsakyti į nekonvencinio karo grėsmes.

 

 

 

 

 

 

 

 

◄ PASIRINKITE DOMINANČIĄ SRITĮ APIE ALGIRDO BATALIONĄ ARBA APSILANKYKITE MŪSŲ VIDEO GALERIJOJE

 

 ENGLISH VERSION

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2017-01-06
Sprendimas: Fresh Media