Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Istorija

 

Įkurtas 1991 m. gruodžio 4 d. batalionas buvo tuo metu pirmas besiformuojančios dabartinės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ padalinys. Bataliono istorijos pradžia – 1991 m. įkurtas Greitojo reagavimo Vilniaus motodesantinis batalionas, jis po dvejų metų buvo perdislokuotas į Ruklos karinį miestelį Jonavos rajone.

Batalionui buvo suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vardas. Kartu batalionas perėmė ir toliau tęsia 2 –ojo pėstininkų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pulko tradicijas. Pastarasis pulkas buvo įsteigtas 1918 m. gruodžio 5d. Vilniuje. Jo vadu paskirtas karininkas Pranas Liatukas. Lietuvos kunigaikščio Algirdo pulko kariai dalyvavo visose tarpukariu vykusiose Lietuvos laisvės kovose. Net 222 šio pulko kariai buvo apdovanoti Vyties kryžiumi – aukščiausiuoju Lietuvos valstybės koviniu apdovanojimu.

1996 m. vasario 10 d. batalionui įteikta kovinė vėliava su šūkiu „Tėvynės meilė tebus mums vadovas!”.

Šiuo metu Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo batalionas kaip greitojo reagavimo pajėgų dalis, savarankiškai bei kartu su sąjungininkais ruošiasi vykdyti gynybos, puolimo bei stabilizavimo operacijas, su tikslu apginti Lietuvos respublikos teritoriją ir nepriklausomybę.

 

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2017-01-05
Sprendimas: Fresh Media