Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Aktualijos

Algirdo batalionas minėjo 26-ąsias įkūrimo metines
2017-12-04
img

Š. m. gruodžio 4 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo Mechanizuotame pėstininkų batalione vyko iškilminga rikiuotė, skirta 26-osioms Algirdo bataliono įkūrimo metinėms paminėti. Rikiuotės metu kariams buvo suteikiami aukštesni kariniai laipsniai ir apdovanojimai. Taip pat ceremonijos metu batalionas atsisveikino su į atsargą išeinančiu štabo kuopos kuopininku vrš. Arūnu Zajančkausku.


 

 

null
Algirdo batalione skaudi netektis
2017-09-25
img

Netekome vieno iš savo ginklo brolių št. srž. Arūno Mockaus. Arūno gyvybė užgeso naktį iš penktadienio į šeštadienį. Algirdo bataliono karių vardu reiškiame gilią užuojautą Arūno šeimai ir artimiesiems.

null
Vado sutiktuvės
2017-08-16
img

Šiandien (rugpjūčio 16 d.) Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione vyko iškilminga rikiuotė, kurios metu kovinė bataliono vėliava buvo įteikta naujam Algirdo bataliono vadui plk. ltn. Aurelijui Alasauskui, kuris savo kalboje svečių ir karininkų tarpe tarė: „Matau rikiuotėje senus ir naujus veidus, kurie dera vienas prie kito ir tikiu išnaudoja galimybę sujungti patirtį su šiandienos tikrove. Disciplina ir lojalumas, Ištikimybė šeimai, daliniui ir Lietuvai, Atsidavimas pareigoms ir užduočiai tai trys pagrindiniai bruožai ir kriterijai būtini kario ir dalinio sėkmei. Tikiu kad jais vadovaudamiesi kiekvienas atskirai ir visi bendrai būsime stipresni, užbaigsime tai kas pradėta ir be išlygų gebėsime pasitikti naujus iššūkius“.

null
Algirdo bataliono vado pasikeitimas
2017-07-05
img

Šiandien ( liepos 4 d. ) Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas atsisveikino ir atminimo dovaną įteikė bataliono vadui plk. ltn. Mariui Česnulevičiui. Iškilmingos rikiuotės metu vadas tarė žodį kariams bei atsisveikino su bataliono kovine vėliava, kurią į rankas perims naujasis bataliono vadas plk. ltn. Aurelijus Alasauskas.

null
NPPKT kariai baigė tarnyba Algirdo batalione
2017-06-30
img

Šiandien ( birželio 30 d. ) Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas atsisveikino su 174 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariais. Iškilmingoje išleidimo rikiuotėje dalyvavo Algirdo bataliono kariai ir jų artimieji, kurie pasibaigus ceremonijai turėjo progą apžiūrėti karinę techniką ir paragauti kareiviškų vaišių. Rikiuotės metu kariams buvo įteiktos atsiminimo dovanos bei nusipelniusiems ir geriausiai tarnybą atlikusiems kariams buvo įteiktos padėkos ir apdovanojimai.


Sekantis NPPKT karių šaukimas Algirdo batalione planuojamas šių metų gruodžio mėnesį.

Tekstas ir foto: vyr. eil. Arnas Čemerka

null
„Žaibo kirtis 2017“
2017-05-10
img

Š. m. balandžio 28 – gegužės  7 dienomis vyko nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2017“. Pratybos šiemet vyko  rytinėje šalies dalyje, Marijampolės ir Vilkaviškio miestuose bei jų apylinkėse, kuriose treniravosi Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, Greitojo reagavimo pajėgų kariai ir juos remiantys padaliniai veikti hibridinių grėsmių atveju. Pratybų metu buvo siekiama, kad nacionalinės pajėgos būtų pasirengusios nekonvenciniams iššūkiams bei veikti savarankiškai tam tikrą laiką, per kurį krizės atveju atvyktų sąjungininkų parama. Pratybose kartu su Lietuvos kariais treniravosi Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai. Taip pat kartu treniravosi savivaldybių ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, ligoninių personalas.

 

null
II kuopos vilkai Pabradėje
2017-03-08
img

Š. m. kovo antrą savaitę Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono II kuopos kariai pradėjo intensyvų karinį rengimą apgyvendintoje vietovėje, gen. Silvestro Žukausko Pabradės poligone.

null
ALGIRDIEČIAI NUGALĖJO JAV KARIUS KREPŠINIO VARŽYBOSE
2017-02-22
img

Š. m. Vasario 18 d. Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono Ukrainos mokymo grupė, Lietuvos įkūrimo 99-ąsias metines minėjo žaisdami krepšinį. Turnyre dalyvavo 10 komandų iš 5 šalių (JAV, Kanados, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos). Pirmiausiai varžybos vyko pogrupiuose, kuriuose vyko įnirtingos kovos dėl patekimo į pusfinalius. Po sunkaus ir įtempto pusfinalio Algirdiečiai finale susitiko su JAV komanda kuri įnirtingai kovėsi iki pat paskutinės sekundės, tačiau Algirdiečių sirgaliai pradėjo raginti savus ir vienas svarbus tritaškis atitolino JAV komandą, kas nuvedė mūsų karius į pergalę!

null
Vasario 16 – osios minėjimas
2017-02-20
img

Š. m. vasario 15 d. Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas kartu su kitais padaliniais bei NATO sąjungininkais minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Minėjime dalyvavo ir žodi tarė ambasadorius Rusijos federacijoje Vygaudas Ušackas, Laisvės kovų dalyviai Bronislavas Juospaitis bei Lionginas Meškauskas

null
Mokymo misija Ukrainoje
2017-02-10
img

Š. m. sausio 23 d. iš Algirdo bataliono sudaryta mokymo grupė atvyko į Javorivo mokymo centrą Ukrainoje su tikslu kartu su sąjungininkais treniruoti Ukrainos 28 –osios mechanizuotosios pėstininkų brigados karius. Vasario 2 d. vyko iškilminga atidarymo rikiuotė, kurios metu buvo pristatyta JAV kariuomenės 45-oji mechanizuotoji pėstininkų brigada bei priskirtų padalinių instruktoriai iš Lietuvos, Lenkijos, Kanados, Danijos bei Didžiosios Britanijos. Linkime produktyvios tarnybos mūsų Vilkams Ukrainoje.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 13 |Pirmyn

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media