Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Laisvės gynėjų diena

2020-01-13
image

„Niekada neužmiršime!" Šiandien Karaliaus Mindaugo husarų batalionas paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Rytinės rikiuotės metu buvo suteikti aukštesni kariniai laipsniai, perduotas, Sunkiosios ginkluotės kuopos vairas, kpt. Mariui Sinkevičiui bei buvo prisiminti ir pagerbti tylos minute žuvę laisvės gynėjai. Rikiuotei pasibaigus batalionas susirinko ramovėje, kurioje savo prisiminimais apie sausio 13 - osios įvykius pasidalinti atvyko, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas ir kapelionas plk. ltn. Virginijus Valentas.

 

„1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai atsisakė. Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, galutiniai operacijos tikslai (užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą) nebuvo pasiekti ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti."

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media