Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinės operacijos

Šiuolaikinės globalinės grėsmės įneša daug politinio nestabilumo ir konfliktų įvairiuose pasaulio regionuose. Dėl šios priežasties kur kas didesni nei ankščiau reikalavimai keliami ir kariams – dalyvauti įvairaus tipo ir intensyvumo tarptautinėse operacijose už Lietuvos ribų.

 

Lietuvos kariai vyksta į karščiausius taškus, nelaukdami kol krizių padariniai pasieks Lietuvą. Karių dalyvavimas tarptautinėse operacijose šiuo metu yra vienas iš pagrindinių šalies saugumo užtikrinimo būdų.

 

Dalyvaudami tarptautinėse operacijose bataliono kariai susipažįsta su NATO sąjungininkų kariuomenėmis, jų kovos technika ir ginkluote bei taikos palaikymo operacijose vykdomomis užduotimis ir jų atlikimo procedūromis.


Per septyniolikos metų laikotarpį daugiau nei du šimtai Karaliaus Mindaugo bataliono karių yra dalyvavę įvairiose tarptautinėse operacijose.

 

BATALIONO KARIAI VYKDĖ MISIJAS ŠIOSE VIETOVĖSE

 

Daugelyje misijų bataliono kariai dalyvavo būdami priskirti prie kitų Lietuvos kariuomenės dalinių ir padalinių: misija LITPLA-1 buvusioje Jugoslavijoje, misija PAG-2 Afganistane ir misijos LITDET-4, LITDET-5, LITCON-6 ir LITCON-9 Irake. Tačiau buvo ir misijų (parodytos žemiau), kuriose dalyvavo nuo būrio iki bataliono dydžio padaliniai suformuoti mūsų bataliono profesinės karo tarnybos karių pagrindu (nuo 30 iki 80 karių).

 

2002 m. taikos palaikymo misija Kosove KFOR-6 (būrys)

2005 m. taikos palaikymo misija Afganistane PAG-1 (būrys)

2006-2007 m. taikos palaikymo misija Irake LITCON-8 (būrys)

 

Pirmąją taikos palaikymo misiją (2002 m. kovo - rugsėjo mėn.) bataliono kariai vykdė Kosovo provincijoje, vėlesnes - Irake (2005 m. birželio mėn. - 2006 vasario mėn. ir 2006 m. rugpjūčio mėn. - 2007 vasario mėn.) ir Afganistane, kur, Lietuvai pradėjus savarankiškai vadovauti Provincijos atkūrimo grupei Afganistane, mūsų karių būrys vienas iš pirmųjų išsilaipino šioje karų nualintoje valstybėje (2005 m. birželio -gruodžio mėn.).


 

 

 

 

2007-2008 m. taikos palaikymo misija Afganistane PAG-6 (bataliono profesinės karo tarnybos karių pagrindu buvo suformuota Apsaugos kuopa, Štabas ir 2 mobiliosios ryšio ir stebėjimo grupės)


Nuo 2011 m. gegužės iki lapkričio mėn. taikos palaikymo misija Afganistane PAG-13 (batalionas) Bataliono karių pagrindu buvo suformuota ir tryliktoji Provincijos atkūrimo grupės pamaina, vykdžiusi misiją Afganistane 2011 m. gegužės - lapkričio mėn.


PAG-13 fotogalerija

 

2015 m. spalio - lapkričio mėn., 2016 m. vasario - balandžio mėn., 2018 m. spalio - gruodžio mėn. karinė mokymo misija Ukrainoje

 

2018 m. rugsėjo 17 d. rikiuotės metu Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariams, vykstantiems į karinę mokymų misiją Ukrainoje buvo įteikta Lietuvos Respublikos valstybinė vėliava. Kapelionas plk. ltn. Virginijus Veilentas suteikė palaiminimą. Į Lietuvos karinę mokymo misiją Ukrainoje (LMTM-U) išvykusi Karaliaus Mindaugo husarų bataliono pagrindu suformuota grupė kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Lenkijos, Danijos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos kariais 2019 m. spalio 8 d. pradėjo UKR kariuomenės sausumos pajėgų karių kovinį rengimą. Bataliono kovinės grupės rengimas buvo vykdomas, kovinio rengimo centro instruktorių, tuo tarpu Lietuvos ir kitų šalių instruktoriai atliko stebėtojų, bei patarėjų funkciją. Lietuvos kontingentas pilnai vykdė vienos iš trijų jūrų pėstininkų kuopų kovinį rengimą. Rengimas vyko Yavoriv kovinio rengimo centre, Ukrainoje į kurį buvo atvykusi 36-osios jūrų pėstininkų brigados bataliono kovinė grupė (dalyvavusi koviniuose veiksmuose prieš separatistus rytų Ukrainoje).


Kartu su husarais į mokymo misiją vyko kariai iš Gynybos štabo, Juozo Lukšos mokymo centro, kitų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ padalinių. Grupė buvo sudaryta iš 12 patyrusių karių, turinčių ilgametę tarnybos patirtį Lietuvos kariuomenėje, dauguma iš jų ne kartą yra dalyvavę įvairiose tarptautinėse misijose, bei operacijose.


Visos vykdytos misijos buvo sėkmingos, nei vienas bataliono karys nežuvo ir rimčiau nenukentėjo - tai leidžia aukštai įvertinti karių atsakomybę ir profesionalumą, vykdant užduotis bei aukštą kovinio pasirengimo lygį.


 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2020-04-20
Sprendimas: Fresh Media