Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šaudymai Rukloje

2020-08-10
image

Šiandien Karaliaus Mindaugo husarų bataliono žvalgų būrys, Gaižiūnų poligone, tobulino šaudymo įgūdžius su automatiniu granatsvaidžiu GMG bei povamzdiniu granatsvaidžiu AG-36.

 

GMG (Grenade Mashinen Gewehr) buvo sukurtas Vokietijos ginklų gamybos įmonėje „Heckler & Koch" 1992 m. Po sėkmingų šio ginklo bandymų 1995 m. pradėta serijinė gamyba. Šis automatinis granatsvaidis yra pėstininkų tiesioginės paramos ginklas. Pėstininkų veiksmų sėkmė kovos lauke priklauso nuo minosvaidžių ir sunkiųjų kulkosvaidžių paramos ugnimi. Automatinis granatsvaidis pasižymi ugnies nepertraukiamumu ir paramos betarpiškumu, - kaip sunkieji kulkosvaidžiai ir skeveldriniu ugnies poveikiu, - kaip lengvieji minosvaidžiai. Šis ginklas gali būti naudojamas tiek kaip stacionari, tiek kaip mobili ugnies paramos priemonė.

 

Povamzdinis granatsvaidis AG-36 buvo sukurtas Vokietijos „Heckler&Koch" ginklų įmonėje, jis pakeitė pasenusį HK 79 modelį. Pirminė šio povamzdinio granatsvaidžio platforma buvo naujos kartos automatinis šautuvas G-36. Tačiau vėliau AG-36 buvo pritaikytas tvirtinti ir prie Didžiosios Britanijos kariuomenės standartinio automatinio šautuvo L85A2, ir Kanadoje gaminamos M-16 versijos „Diemaco" C7 ir C8. Vėliau sukurtas modelis AG-36, tvirtinamas ant amerikietiško M-16 A4 Picatinny tipo povamzdinės tvirtinimo pavažos. Taip pat sukurta ir prijungiama peties atrama, su kuria sujungus povamzdinį granatsvaidį AG-36 galima naudoti kaip savarankišką ginklą.

 

Nuot. autorius - eil. A.Jankauskas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

2020-08-10 Šaudymai Rukloje
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media