Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Specialiųjų operacijų pajėgos

                                                                                                                       facebook instagram
sop naujas

LK Specialiųjų operacijų junginys (SOJ) 2008 metų balandžio 3 d. de jure tapo specialiųjų operacijų pajėgomis. Būtent ši data laikoma SOP gimtadieniu.

 

LK Specialiųjų operacijų pajėgos (toliau - SOP) - tai motyvacija, savanoriška atranka ir specialiu paruošimu paremta viena iš keturių Lietuvos kariuomenės pajėgų. SOP branduolį sudaro Ypatingosios paskirties tarnyba (YPT), Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas (VDJB), Kovinių narų tarnybą (KNT) ir Mokymo ir kovinės paramos centras (MKPC). Šių pajėgų kariai treniruojasi veikti ištikus krizei ar atremti priešą kompleksiškoje ir dinamiškoje aplinkoje identifikuojant jautriausias vietas ir suduodant tikslų, greitą ir netikėtą kirtį. Pagrindinės SOP užduotys yra specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir karinė parama.

 

fs2014  fs17

SOP archyvo nuotrauka                                     SOP archyvo nuotrauka

 

SOP rengiasi vykdyti aukštos rizikos ir aukštos pridėtinės vertės operacijas, kuriomis siekiama strateginių ir operacinių rezultatų politinėje, karinėje, ekonominėje ir informacinėje plotmėje. Atsižvelgiant į Ukrainos patirtį, ypatingas dėmesys skiriamas gebėjimams veikti nekonvencinio karo metu. SOP gali būti pasitelktos Lietuvos teritorijoje teroristinių atakų atvejais, kai teisėtvarkos institucijos neturi reikiamų pajėgumų ar jų neužtenka reaguoti į teroristinius išpuolius.

 

SOP nuolat stiprina gebėjimus vykdyti užduotis tiek savarankiškai, tiek kartu su kitomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis, civilinėmis institucijomis, miestų savivaldybėmis bei NATO sąjungininkais.

Lietuvos kariuomenės specialiosios pajėgos pradėjo formuotis 1995 m. Tai buvo nedidelis karinis vienetas, kuris vėliau tapo atskira Lietuvos kariuomenės dalimi. Oficialiai Specialiosios pajėgos įsteigtos 2004 m., kai atskiriems specialiųjų operacijų vienetams pradėjo vadovauti bendras štabas ir buvo įkurtas Specialiųjų operacijų junginys (SOJ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOP archyvo nuotrauka

Be SOP leidimo platinti draudžiama

 

 

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2019-12-30
Sprendimas: Fresh Media