Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Specialiųjų operacijų pajėgos

                                                                                                                       facebook instagram
sop naujas

 

LK SOP - tai motyvacija, savanoriška atranka ir specialiu paruošimu paremta viena iš keturių Lietuvos kariuomenės pajėgų. SOP sudaro Ypatingos paskirties tarnyba (YPT), Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas (VDJB), Kovinių narų tarnybą (KNT) ir Mokymo ir kovinės paramos centras (MKPC). Šių pajėgų kariai treniruojasi veikti ištikus krizei ar atremti priešą kompleksiškoje ir dinamiškoje aplinkoje identifikuojant jautriausias vietas ir suduodant tikslų, greitą ir netikėtą kirtį. Pagrindinės SOP užduotys yra specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir karinė parama.

 

fs2014  fs17

SOP archyvo nuotrauka                                     SOP archyvo nuotrauka

 

SOP rengiasi vykdyti aukštos rizikos ir aukštos pridėtinės vertės operacijas, kuriomis siekiama strateginių ir operacinių rezultatų politinėje, karinėje, ekonominėje ir informacinėje plotmėje. Atsižvelgiant į šiuolaikinio karo patirtį, ypatingas dėmesys skiriamas gebėjimams veikti nekonvencinio karo metu. SOP gali būti pasitelktos Lietuvos teritorijoje teroristinių atakų atvejais, kai teisėtvarkos institucijos neturi reikiamų pajėgumų ar jų neužtenka reaguoti į teroristines atakas.

 

SOP nuolat stiprina gebėjimus vykdyti užduotis tiek savarankiškai, tiek kartu su kitomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis, civilinėmis institucijomis, miestų savivaldybėmis, NATO sąjungininkais bei partneriais.

Lietuvos kariuomenės specialiosios pajėgos pradėjo formuotis 1995 m. Tai buvo nedidelis karinis vienetas, kuris vėliau tapo atskira Lietuvos kariuomenės dalimi. SOP tik 2008 m. balandžio 3 d. de jure tampa ketvirtąja Lietuvos kariuomenės pajėgų rūšimi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOP archyvo nuotrauka

Be SOP leidimo platinti draudžiama

 

 

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2020-11-16
Sprendimas: Fresh Media