Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Simbolika

  

 Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų

vėliavos 

  
 

 Lietuvos kariuomenės

Specialiųjų operacijų pajėgų

vėliava

   LK SOP kovinė vėliava įteikta 2011 m. kovo 14 d.

  Trys išorinės vėliavos kraštinės apsiūtos kutais, o lygiagrečiai visomis vėliavos kraštinėmis išdėstytos ąžuolo lapų girliandos. Vėliavų kampuose išsiuvinėti geltonos spalvos Gediminaičių stulpai ir ąžuolo lapų girliandos yra aprėminti žalios spalvos juostomis. Centrinėje purpuro spalvos vėliavos dalyje vėliavos centre ašmenimis į viršų įkomponuotas liepsnojantis aukso spalvos kalavijas. Į šonus nuo kalavijo apskritimo forma išdęstyti aukso spalvos spinduliai.

Vėliavos autorius - Liudas Gedminas

 

 
  
 

 Lietuvos kariuomenės

Specialiųjų operacijų pajėgų

Ypatingos paskirties tarnybos vėliava

 LK SOP YPT vėliava įteikta 2011 m. birželio 6 d.

  Trys išorinės vėliavos kraštinės apsiūtais kutais, o lygiagrečiai visoms vėliavos kraštinėms išdėstytos ąžuolo lapų girliandos. Vėliavos kampuose išsiuvinėti geltonos spalvos Gediminaičių stulpai ir ąžuolo lapų girliandos yra aprėminti žalios spalvos juostomis. Centrinėje purpuro spalvos vėliavos dalyje įkomponuotas raudonos spalvos apskritimas, apjuostas geltonos spalvos lauro lapų vainiku. Viršutinėje apskritimo dalyje pavaizduota simbolinė liepsnojanti granata, po ja - sukryžiuoti sidabro spalvos kalavijas ir dvi strėlės.

Vėliavos autorius - Liudas Gedminas

 

 
  

Lietuvos kariuomenės

Specialiųjų operacijų pajėgų

Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono vėliava

 

 

 
  
 

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų ženklai

  
sop naujas

Lietuvos kariuomenės

Specialiųjų operacijų pajėgų

ženklas

LK SOP ženklas patvirtintas 2015 m. gegužės 12 d.

 

Ženklas - smailėjančios į apačią formos skydo tamsiai samaniniame lauke pavaizduotas auksinis kalavijas su liepsnojančiais ašmenimis į viršų.Kalavijas su liepsnojančiais ašmenimis į viršų simbolizuoja Specialiųjų operacijų pajėgas.Tamsiai samaninė - Specialiųjų operacijų pajėgų spalva.

 

 

 
  
KNT logo naujas

Lietuvos kariuomenės

Specialiųjų operacijų pajėgų

Kovinių narų tarnybos

ženklas

LK SOP KNT ženklas patvirtintas 2011 m. birželio 10 d.

Siaurėjančio į apačią samanų spalvos skyde auksinis durklas, iškylantis virš mėlynos spalvos bangų ir perpintas dviem auksiniais susivijusiais žalčiais. Durklas, iškylantis virš bangų, simbolizuoja tarnybos paskirtį, ginkluotą pasipriešinimą, pabrėžia šaukimą vykdyti pareigą tėvynei. Du susiviję žalčiai simbolizuoja begalybę, nuolaitnį judėjimą, atgimimą, kariams - komandinį darbą, nuolat atsinaujinančią, neišsenkančią jėgą. Tamsiai mėlynos spalvos bangos motyvas simbolizuoja jūrą, žymi tarnybos paskirtį. Samanų spalva - Specialiųjų operacijų pajėgų spalva.

Ženklo autorė - Žana Vilks

 

 
  
VDJB logo naujas
Lietuvos kariuomenės

Specialiųjų operacijų pajėgų

Vytauto Didžiojo jėgerių

bataliono ženklas 

LK SOP VDJB ženklas patvirtintas 2015 m. gegužės 12  d.  

Ženklas - smailėjančios į apačią formos skydo tamsiai samaniniame lauke pavaizduota kunigaikštiška mantija, kurios vidinė pusė balta, o išorinė pusė raudona, viršuje -raudona karūna su auksinėmis detalėmis. Mantijos viduryje - raudonas skydas su auksiniais Vytauto Didžiojo ženklais: raide „V" ir sukryžiuotais kalaviju ir ieties antgaliu. Po mantija - auksinė raidžių monograma „JB".

Kunigaikštiška mantija su karūna ir skydas su Vytauto Didžiojo ženklais simbolizuoja Vytauto Didžiojo jėgerių batalioną, raidžių monograma „JB" reiškia „Jėgerių batalionas".

Tamsiai samaninė - Specialiųjų operacijų pajėgų spalva.

 

  
 
YPT logo naujas

 Lietuvos kariuomenės

Specialiųjų operacijų pajėgų Ypatingosios paskirties tarnybos ženklas

 

LK SOP Ypatingosios paskirties tarnybos ženklas patvirtintas 2015 m. gegužės 12 d.

Ženklas - smailėjančios į apačią formos skydo tamsiai samaniniame lauke pavaizduota auksinė padegamoji bomba su uždegtu degikliu. Už jos - auksinės sukryžiuotos dvi strėlės, nukreiptos į priešingas puses, ir kalavijas. Apačioje - auksinė juostelė su raidžių santrumpa „YPT".

Auksinė padegamoji bomba su uždegtu degikliu ir sukryžiuotos dvi strėlės ir kalavijas simbolizuoja Ypatingosios paskirties tarnybą. Raidžių santrumpa „YPT" reiškia „Ypatingosios paskirties tarnyba".Tamsiai samaninė - Specialiųjų operacijų pajėgų spalva.

 

 

 

mkpc logo

 Lietuvos kariuomenės

Specialiųjų operacijų pajėgų
Mokymo ir kovinės paramos centro ženklas

LK SOP Mokymo ir kovinės paramos centro ženklas patvirtintas 2015 m. vasario 20 d.

Tarnybos ženklas - smailėjančios į apačią formos skydo tamsiai samaniniame lauke pavaizduoti trys tarpusavyje sukryžiuoti juodi durklai, simbolizuojantys Specialiųjų operacijų pajėgų Mokymo ir kovinės paramos centro paskirtį. Trys durklai simbolizuoja tris LK SOP padalinius: YPT, KNT ir VDJB, kuriuos remia Mokymo ir kovinės paramos centras ne tik vykdydamas personalo atranką ir mokymą, bet ir teikdamas kovinę paramą.

 

 
 

KNT berete 

Lietuvos kariuomenės

Specialiųjų operacijų pajėgų

Kovinių narų tarnybos

kokarda

 

LK SOP KNT kokarda patvirtinta 2007 m. spalio 23 d.

Kokarda - žalvariniai lengvos konstrukcijos inkaras su paukščio sparnais iš šonų ir durklu viršutinėje kairėje pusėje, perpinti iš viršaus žemyn nuo inkaro žiedo besidriekiančiu lynu.

Kokarda simbolizuoja tris gamtos stichijas. Tamsiai mėlynos spalvos beretė simbolizuoja visą praryjančią jūros prarają, nežinomybę, yra neišsenkančios gyvybės, energijos šaltinis, kurio tamsi gelmė slepia daug nežinios, o neišmatuojamas lygus paviršius reiškia begalybę. Inkaras simbolizuoja Kovinių narų tarnybos sąsają su vandeniu, tvirtumą, pasipriešinimą jėgai, ištvermę, išsigelbėjimą ir viltį. Naro peilis nukreiptas į jūros gelmes simbolizuoja tarnybos paskirtį, ginkluotą pasipriešinimą, pabrėžia šaukimą vykdyti pareigą Tėvynei. Sparnai simbolizuoja infiltravimą iš oro. Virvė - visų trijų stichijų - oro, žemės ir vandens - surišimą į vieną.

Šis ženklas naudojamas nuo 2007 m., yra "pakrikštytas" ugnimi Afganistane. Reprezentuoja KNT kaip kovinį vienetą.

 

  

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2017-06-06
Sprendimas: Fresh Media