Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Simbolika

 

 

 

 LK SOP vėliava patvirtinta 2010 m. balandžio 26 d.

 

Trys išorinės vėliavos kraštinės apsiūtos kutais, o lygiagrečiai visoms vėliavos kraštinėms išdėstytos ąžuolo lapų girliandos. Vėliavos kampuose išsiuvinėti geltonos spalvos Gediminaičių stulpai ir ąžuolo lapų girliandos yra aprėminti žalios spalvos juostomis. Vėliavos centre ašmenimis į viršų įkomponuotas liepsnojantis aukso spalvos kalavijas. Į šonus nuo kalavijo apskritimo forma išdėstyti aukso spalvos spinduliai. Prie koto vėliava tvirtinama dekoratyvinėmis vinimis.

 

 

 LK SOP ženklas patvirtintas 2007 m. spalio 23 d.

 

Specialiųjų operacijų pajėgų įkūrėjai koviniam eskadronui davė „Aitvaro" vardą. Pagal baltų mitologiją Aitvaras - atmosferos, vandens, debesų saugotojas, turintis ryšį su žeme ir jos turtais. Aitvaras - nepaprastai greitas, dinamiškas, galingas, buvo siejamas su keturiais Visatos elementais: ugnimi, vandeniu, oru ir žeme, globojo gerus žmones, o bloguosius, pasivertęs viesulu ar ugniniu žalčiu, baudė. Liepsninė geležtė ir siejasi su ugniniu aitvaro įvaizdžiu.

 

LK SOP YPT ženklas patvirtintas 2015 m. gegužės 12 d.

 

Ženklas - auksinė padegamoji bomba su uždegtu degikliu. Už jos - auksinės sukryžiuotos dvi strėlės, nukreiptos į priešingas puses, ir kalavijas. Apačioje - auksinė juostelė su raidžių santrumpa „YPT". Auksinė padegamoji bomba su uždegtu degikliu simbolizuoja sprogdintojo darbą. Sukryžiuotos dvi strėlės ir kalavijas reiškia snaiperių ir artimąją kovą, tiesioginį kovinį kontaktą. Raidžių santrumpa „YPT" reiškia „Ypatingosios paskirties tarnyba". Tamsiai samaninė - Specialiųjų operacijų pajėgų spalva.

 
    

LK SOP KNT ženklas patvirtintas 2011 m. birželio 10 d.

 

Ženklas - siaurėjančio į apačią samanų spalvos skyde auksinis durklas, iškylantis virš mėlynos spalvos bangų ir perpintas dviem auksiniais susivijusiais žalčiais. Durklas, iškylantis virš bangų, simbolizuoja tarnybos paskirtį, ginkluotą pasipriešinimą, pabrėžia šaukimą vykdyti pareigą tėvynei. Du susiviję žalčiai simbolizuoja begalybę, nuolatinį judėjimą, atgimimą, kariams - komandinį darbą, nuolat atsinaujinančią, neišsenkančią jėgą. Tamsiai mėlynos spalvos bangos motyvas simbolizuoja jūrą, žymi tarnybos paskirtį. Samanų spalva - Specialiųjų operacijų pajėgų spalva.

LK SOP VDJB ženklas patvirtintas 1995 m. balandžio 1 d.

 

Ženklas - smailėjančios į apačią formos skydo tamsiai samaniniame lauke pavaizduota kunigaikštiška mantija, kurios vidinė pusė balta, o išorinė pusė raudona, viršuje - raudona karūna su auksinėmis detalėmis. Mantijos viduryje - raudonas skydas su auksiniais Vytauto Didžiojo ženklais: raide „V" ir sukryžiuotais kalaviju ir ieties antgaliu. Po mantija - auksinė raidžių monograma „JB". Kunigaikštiška mantija su karūna ir skydas su Vytauto Didžiojo ženklais simbolizuoja Vytauto Didžiojo jėgerių batalioną, raidžių monograma „JB" reiškia „Jėgerių batalionas". Tamsiai samaninė - Specialiųjų operacijų pajėgų spalva.

 

 

LK SOP MKPC ženklas patvirtintas 2015 m. vasario 20 d.

 

Ženklas - smailėjančios į apačią formos skydo tamsiai samaniniame lauke pavaizduoti trys tarpusavyje sukryžiuoti juodi durklai. Šie durklai simbolizuoja Specialiųjų operacijų pajėgų Mokymo ir kovinės paramos centrą, remiantį kitus tris SOP vienetus - YPT, KNT ir VDJB. Tamsiai samaninė - Specialiųjų operacijų pajėgų spalva.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2020-05-06
Sprendimas: Fresh Media