Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje

Lietuvos kariuomenėje tarnaujančių karių paprašėme pasidalinti mintimis apie Lietuvos kariuomenę. Įvairiuose kariuomenės padaliniuose tarnaujančių, skirtingas užduotis vykdančių karių paklausėme „Ką jums reiškia tarnauti Lietuvos kariuomenėje?"

 

 

 

Psk. Vaidas Pečeliūnas
Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybės Štabo kuopos kuopininkas

„Lietuvos kariuomenėje tarnauju nuo 1994 m., tarnybą pradėjau Jėgerių batalione. Kariuomenėje tarnauju beveik pusę savo gyvenimo, tad tikrai nesumeluosiu pasakydamas, jog tai yra mano gyvenimo būdas. Lietuvos kariuomenė yra didelė šeima, į kurią esi priimtas visam laikui, net kai pabaigi tarnybą, išlieki Lietuvos kariu."

 

 

 

Vyr. ltn. Vaidas Sinica

Karinių oro pajėgų lakūnas

       

„Man patinka tarnauti Lietuvos kariuomenėje dėl daugelio priežasčių. Visų pirma dėl to, kad žinau, ką aš galiu duoti kariuomenei. Turiu įgūdžių, žinių, ryžto, kurie yra reikalingi ir naudingi kariuomenei, taip pat ir mano šaliai ir jos žmonėms.
Antra, kariuomenė man taip pat labai daug duoda. Tarnaudamas aš nuolat tobulėju. Gerinu savo įgūdžius ir gilinu žinias, vykdydamas savo tiesiogines pareigas ir tobulindamasis kursuose, į kuriuos esu siunčiamas bent kartą per metus. Mokausi iš vadų ir vyresniųjų, vykdydamas jų užduotis ir įsakymus.
Galų gale man patinka tarnauti Lietuvos kariuomenėje, nes taip aš galiu vykdyti savo paties duotą priesaiką tėvynei - negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Tarnauju Lietuvos kariuomenėje, nes tik taip galiu daugiausiai prisidėti prie bendrų pastangų, kad Lietuva išliktų laisva ir nepriklausoma ateinančioms po manęs kartoms."

 

 

 

Vyr. srž. Evaldas Laurinavičius

Vandens valymo kuopos

II vandens valymo būrio

specialiosios įrangos technikas

„Tarnyba kariuomenėje yra vieno iš mano gyvenimo siekių išsipildymas. Jau nuo mokyklos laikų ateityje save mačiau vilkintį kario uniforma. Manau, tam įtakos turėjo tėtis, kuris nuo 1992 m. tarnauja krašto apsaugos sistemoje. Kariuomenės gyvenimas šeimoje niekada nebuvo svetimas.

Antra, kario profesija - tai ne darbas, o gyvenimo būdas, kuris neleidžia stovėti vienoje vietoje, kuris nuolat skatina tobulėti ir judėti pirmyn. Tarnaudamas prieš kelis metus įkurtoje Vandens valymo kuopoje, turiu galimybę dirbti su nauja, specifine ir sudėtinga įranga. Tenka nemažai bendrauti su amerikiečių instruktoriais.

Kursai, lauko pratybos, tarptautinės operacijos - išbandymai, kuriuos įveikęs supranti, kad tavo darbas yra svarbus kariams, visuomenei, mano šeimai."

 

 

Šrž. Vilma Lisauskaitė

Kunigaikščio Vaidoto Tiesioginės paramos logistikos bataliono S5 skyriaus civilių ir karių bendradarbiavimo specialistė

 

„Beveik prieš dešimtmetį iš draugų sužinojusi apie galimybę tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose, susidomėjau. Karės savanorės tarnybą pradėjau KASP Dariaus ir Girėno 2-ojoje rinktinėje, Kaune. Čia ištarnavusi beveik ketverius metus pradėjau profesinę karo tarnybą Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos batalione.

Vaidoto batalione tarnauju jau daugiau kaip ketverius metus. Kariuomenės propagavimas visuomenėje man patiko dar tarnaujant Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Tuomet su tarnybos bendražygiais dažnai važiuodavome į mokymo įstaigas ir apie savo tarnybos privalumus pasakodavome moksleiviams ir studentams. Todėl džiaugiuosi, kad likimas lėmė tarnybą tęsti Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriuje. Turiu galimybę mokytis ir tobulėti profesinėje srityje. Tarnyboje gerinu ne tik karines žinias, bet ir asmeninius įgūdžius bei savybes - ištvermę, kantrybę, kasdien siekiu pozityvių tikslų.

Aš mylių Lietuvą, todėl tarnauti Lietuvos kariuomenėje man yra didelė garbė."

 

 

Jrv. Audrius Urbonavičius
Karinių jūrų pajėgų "Hunt" klasės laivo (M53) artilerinės kovinės dalies artileristas

„Tai nuostabus jausmas - dirbti ir ginti savo Tėvynę nuo priešų. Nepakartojama..."
 

 

kpt. Inga Jancevičienė

Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos

Medicininės paramos vienetų grupės

Administravimo grupės vado pavaduotoja

„Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pasirinkau baigusi medicinos studijas. Tai buvo apgalvotas sprendimas, kurį lėmė šeimos vertybės ir auklėjimas, artimųjų likimas, jų gyvenimas - kova už Lietuvos laisvę partizaninio karo metu 1944-1953 m. Esu gydytoja ir tarnauju Karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupėje. Mūsų užduotis - užtikrinti medicininę paramą Lietuvos kariuomenės vienetams Lietuvoje ir už jos ribų. Manau, kad karo medicina turi didelę reikšmę pilnavertiškam kariuomenės funkcionavimui. Mano darbas yra labai įdomus, skatinantis siekti naujų žinių ir kupinas įvairių iššūkių. Labai svarbu, kad Lietuvos kariuomenėje aš turiu galimybę tobulėti, mokytis, sužinoti naujų dalykų, kad galiu dalyvauti tarptautiniuose karo medicinos renginiuose, taip pat įvairiose pratybose kartu su kitais kariuomenės vienetais, susipažinti su jų užduotimis, veikla ir panaudoti įgytas žinias savo kasdienėje tarnyboje. Esu dėkinga likimui, kad turiu gerus ir kompetentingus vadus bei kolegas, kurie yra pareigingi ir atsidavę tarnybai, kad turiu galimybę daug iš jų išmokti.
Man svarbu, kad Lietuvos kariuomenė puoselėja patriotizmą, pilietiškumą, pažymi svarbius Lietuvos istorijos įvykius, skatina atrasti ir pajusti savyje meilę Tėvynei. Siekdami teigiamų pokyčių mūsų gyvenime ir tarnyboje, kiekvienas turime pradėti nuo savęs - nuo savo minčių, tikslų, darbų, pareigų ir atsakomybės. Didžiuojuosi, kad esu Lietuvos kariuomenės karininkė, ir tikiu, kad atsiras vis daugiau žmonių, galinčių pasakyti - noriu ir galiu būti naudingas Lietuvai - ir tai įrodančių savo darbais."
 

 

 

Specialiųjų operacijų pajėgų karys           

„Tarnyba Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgose - visada daug iššūkių. Svarbiausi jų - misija Pietų Afganistane, kai kovojame su kitų specialiųjų operacijų pajėgų vienetų kariais, įgydami realios kovinės patirties. Man ir visiems mūsų kariams - žaliukams, jėgeriams, koviniams narams - svarbiausia, kad įvykdėme daug sunkių ir svarbių užduočių, o mūsų ryžtą ir drąsą aukštai įvertino mūsų kolegos. Pastangos turi prasmę - mes tęsiame garbingas savo šalies karines tradicijas, garsindami Lietuvos vardą. Iškilus bet kokiai grėsmei mes esame pasiruošę ginti savo kraštą ir kovoti čia, Lietuvoje."

 

 

Gr. Gitana Vaikšnoraitė

KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 802 kuopos skyrininkė

Savanorė didžiuodamasi sako, kad ją į Lietuvos kariuomenę, Krašto apsaugos savanorių pajėgas, atvedė noras tarnauti Tėvynei. Mergina Vilniuje baigė Tarptautinę teisės ir verslo aukštąją mokyklą, ir dabar, įgijusi aukštojo mokslo diplomą, svajoja baigti rezervo vadų kursus - tapti karininke. Savanore jau ketveri metai tarnaujanti G. Vaikšnoraitė neslepia, kad pagrindinis jos tikslas ateityje - profesinė karo tarnyba.

„Noriu tarnauti kariuomenėje, nes man tai pati prestižiškiausia profesija Lietuvoje. Nuo vaikystės svajojau tapti kare, todėl atvykusi mokytis į Vilnių nedvejodama stojau į Savanorių pajėgas. Svajonės išsipildo tik tada, kai žinai, ko nori, ir atkakliai sieki. Jaunam kariui svarbiausia noras, o karjera - pasiekiama."
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Srž. Aurimas Stuogis

Karaliaus Mindaugo bataliono karys, šiais metais vykusių MPB „Geležinis Vilkas" geriausio pėstininkų skyriaus varžybų metu išrinkto geriausiojo skyriaus vadas

 

„Pirmiausiai kaip eilinis Lietuvos pilietis didžiuojuosi, atlikdamas pareigą savo Tėvynei. Manau, kad stojant jos ginti, parodomas tikrasis vyriškumas. Be viso to, tarnaujant Lietuvos kariuomenėje suteikiama galimybė lavinti save ir tobulėti ne tik karybos srityje - tik taip galime tapti universaliais. Didžiuojuosi tarnyba Lietuvos kariuomenėje, manau, kad čia geriausiai galiu save atskleisti ir parodyti, ką sugebu. Mano nuomone, kiekvienas jaunuolis turėtų išeiti šią vyriškumo mokyklą."

 

 

 

 

Vrš. Ugnius Daunoras

Karinių oro pajėgų borto operatorius           

 

 

„Nuo vaikystės mane viliojo lėktuvai. Vėliau, besimokydamas mokykloje ir universitete, panorau išsiaiškinti - kodėl ir kaip lėktuvai skraido? Dar vėliau kilo didžiulis noras būti kuo arčiau lėktuvų, savo karjerą ir gyvenimą susieti su aviacija. Lietuvos kariuomenė suteikė puikią galimybę įgyvendinti svajonę ir realizuoti save..."

 

 

 

Lvn. Romas Ivanauskas

Karinių jūrų pajėgų patrulinio laivo „Aukštaitis" (P14) aprūpinimo tarnybos viršininkas
 

„Kiekvienoje tautoje nuo senų senovės didžiausia garbė kariui buvo tarnauti savo Tėvynei ir žūti už savo šalį mūšio lauke. Didesnės garbės nėra už tarnybą Tėvynei..."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyr. srž. Saulius Klimavičius

Karinių jūrų pajėgų  patrulinio laivo „Aukštaitis" (P14) artilerinės kovinės dalies vado pavaduotojas

„Protėvių darbų tąsa, savęs išbandymas, pareiga ir garbė."

 

 

 

 

Gr. Pavel Kulak Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Žvalgybos kuopos karys

„Man patinka tarnauti Lietuvos kariuomenėje, nes tik čia galiu išbandyti save sunkiomis sąlygomis, petys į petį su tokiais pat kaip aš. Šaudyti, nubėgti 15 kilometrų, šokti parašiutu, leistis nuo pastato virvėmis... Čia aš galiu daryti tai, ką geriausiai moku, ir tobulinti savo įgūdžius, džiaugiuosi, jei jie yra naudingi mūsų kraštui."

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-10-12
Sprendimas: Fresh Media