Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Individualus psichologinis pasirengimas


Atsargiai - stresas!


„Mano seržantas visai nevalgė, buvo apatiškas, sunkiai priėmė sprendimus net kitų kareivių akivaizdoje. Jis sutrikdavo be jokios priežasties. Jam terūpėjo šiukšlių išvežimas. Man tapo aišku, kad jam rimtai sutrikusi psichika. Kariai kreipdavosi į mane dėl jo elgesio, ir aš nutariau išsivesti jį iš bataliono teritorijos. Pasakiau, kad turiu eiti pas gydytoją, bet iš tikrųjų į susitikimą nusivedžiau jį. Nenorėjau, kad kareiviai žinotų, jog juo nebepasitikiu. Psichiatro konsultacijos jam padėjo. Man rūpėjo, kad jam neatsitiktų kas nors bloga... dėl rezultatų buvau iš dalies patenkintas, tačiau, manau, man reikėjo labiau jį paremti."


Karinių vienetų vadų apklausa

 

Vadui gali tekti asmeniškai spręsti savo karinio vieneto karių psichologinio pasirengimo klausimus.


Psichologinis pasirengimas yra:

 

  • nusiteikimas įveikti tarptautinės operacijos iššūkius - humanitarinius, taikos palaikymo, taikos įvedimo arba iškart visus tris;
  • psichologinis užsigrūdinimas, atsparumas ir tvirtumas, susidūrus su tarptautinėje operacijoje iškylančiais sunkumais - nuo nuobodulio iki grėsmės.

 

Tad nenuostabu, kad daugelis apklaustų NATO kariuomenių vadų norėjo mokytis identifikuoti psichologinio pasirengimo problemas. Vadas gali atsidurti situacijoje, kai jam teks vertinti vieneto karių psichologinį pasirengimą ir spręsti, ar reikia nukreipti karį pas psichologinės paramos specialistus. Tokia būtinybė gali iškilti bet kuriuo tarptautinės operacijos momentu, ypač aktyviausioje jos fazėje. Šiame skyriuje glaustai aprašytos karinių vienetų vadams prieinamos priemonės, kurios gali būti parankios skatinant, stiprinant ir palaikant gerą karinio vieneto karių psichologinį pasirengimą.

 

 

Skaitykite kitus skyrius:

 

Psichologinio pasirengimo reikšmė karinių operacijų metu

 

Kaip vadas vertina kario psichologinį tinkamumą

 

Kas tikrinama, atliekant oficialų pasirengimo įvertinimą?

 

Kokių priemonių imtis vadui, kai karinio vieneto kariams prireikia pagalbos

 

Psichikos sveikatos užtikrinimas sugrįžus namo: tolesnė vado atsakomybė

 

Vadų rūpinimasis savo psichikos sveikata

 

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-22
Sprendimas: Fresh Media