Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vado vaidmuo užtikrinant psichologinį karių pasirengimą

 

Pirmieji nuostoliai


„Trečiąjį tarptautinės operacijos, turėjusios trukti metus, mėnesį iš pasalos buvo užpultas naktinis patrulis, į karius vežusį automobilį pataikė reaktyvinio granatsvaidžio sviedinys. Automobilis prispaudė karį, ir šis negalėjo pajudėti. Atvyko karo policija ir prasidėjo pusantros valandos trukęs susišaudymas, kurio metu į spąstus įkliuvęs karys ištisai šaukė. Mums pavyko karį ištraukti, bet, nepaisant visų pastangų jį atgaivinti, karys mirė mūšio vietoje. Šis incidentas stipriai visus paveikė. Sugrįžę į bazę vieni kariai pasidavė emocijoms, kiti jas slėpė savyje. Daugeliui tai buvo pirmoji kovinė patirtis. Tą vakarą nebuvo galimybių suteikti psichologinės pagalbos. Daugelį karių kamavo stresas."


Karinių vienetų vadų apklausa

 

Karinio vieneto vado darbas alinantis. Jam būtina pasiekti ne tik operacijų tikslus, bet ir spręsti įvairias kovinio pasirengimo problemas. Dauguma karių tarptautinių operacijų metu jaučiasi gerai, tačiau kai, vykdydami operaciją kai kurie iš jų patiria stresą, atsakomybė už psichologinės paramos teikimą tenka būtent vadui. Karinio vieneto vadui gali tekti ieškoti sprendimo esant krizinei situacijai, pavyzdžiui, žuvus kariui. Vadai taip pat sprendžia ir kasdieninius klausimus, pavyzdžiui, kariniame vienete įsipliekusius  konfliktus. Tai, kaip vadui pavyksta susidoroti su šiais iššūkiais, daro didelę įtaką vieneto koviniam pasirengimui ir veiksmingumui.

 

Karinių vienetų vadų įgūdžiai, atsakingumas ir autoritetas leidžia jiems iš esmės pagerinti vieneto karių galimybes susidoroti su operacijos metu patiriamu stresu. Šio straipsnio paskirtis - pateikti vadams priemones, padėsiančias susidoroti su įvairiais sudėtingais psichologiniais išgyvenimais, patiriamais operacijų metu, galinčiais sumažinti kario ar viso karino vieneto veiksmų efektyvumą.

 

 

Skaitykite kitus skyrius:

 

Operacijų metu patiriami sunkumai

 

Kasdieniai rūpesčiai

 

Stresas, sukeltas kovinių operacijų metu patirtų įvykių

 

Kaip elgtis vadui?

 

Pratybų reikšmė

 

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-23
Sprendimas: Fresh Media