Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

Lietuvos kariuomenės psichologai prisideda lyderio ugdymo procese
2020-09-04
img

Lietuvos kariuomenei orientuojantis į šiuolaikinį, motyvuotą Lietuvos karį, savo šalies kūrėją, šeimininką ir atsakingą už šalies ateitį pilietį, vienu iš tarnybos iššūkių tampa visapusiškas jaunųjų privalomosios karo tarnybos karių ugdymas. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione 2019 m., bendradarbiaujant karo psichologei ltn. Rūtai Stankevičienei ir vyriausiajam bataliono puskarininkiu buvo atliktos Profesinės karo tarnybos karių Lyderių ugdymo ir Bazinio kario kurso probleminių sričių analizės.

null
KARO PSICHOLOGAI REKOMENDUOJA: Jei liekate dirbti namuose
2020-05-22
img
Jei dėl vienų ar kitų aplinkybių pasibaigus karantinui į darbo/tarnybos vietą negrįžtate, o liekate dirbti namuose, galite patirti įvairių jausmų: nerimą dėl to, kaip reikės prisitaikyti darbe ilgesnį laiką dirbus iš namų, baimę, kad jūsų nepasieks svarbi informacija ar nutrūks ryšiai su kolegomis, vienišumo ir izoliacijos jausmą, pyktį dėl susiklosčiusių aplinkybių ir apribojimų, įtampą dėl skirtingų vaidmenų suderinimo dirbant iš namų. Mažai apibrėžtoje ir ilgai besitęsiančioje situacijoje taip jaustis yra visiškai normalu.
null
KARO PSICHOLOGAI REKOMENDUOJA: Kaip grįžti į darbą/tarnybą po karantino
2020-05-21
img

Nors šiuolaikinė darbo aplinka yra nuolat kintanti, tačiau pasaulinė Covid-19 pandemija daugeliui darbuotojų tapo išskirtinai didelių pokyčių, neapibrėžtumo ir naujų iššūkių laikotarpiu. Tad sugrįžimas į darbą/tarnybą po karantino gali kelti įvairiausių jausmų: nuo nerimo, baimės, pykčio iki entuziazmo ar palengvėjimo.

null
REKOMENDACIJOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTŲ ARTIMIESIEMS COVID-19 METU
2020-05-08
img

Medikai koronaviruso metu atsidūrė priešakinėje kovos su klastingu COVID-19 virusu linijoje. Kontaktas su užsikrėtusiais pacientais, informacijos gausa žiniasklaidoje, situacija, kai šalyje trūko asmens apsaugos priemonių, naujienos apie užsikrėtusius ar priverstus saviizoliuotis medikus, gali kelti baimę užsikrėsti virusu pačiam ir išplatinti virusą tarp artimųjų.

null
JOGOS KELIU – STIPRINANT SAVE FIZIŠKAI IR PSICHOLOGIŠKAI
2020-05-06
img

 

Kelis mėnesius šalyje besitęsiantis karantinas eikvoja mūsų vidinius resursus, vargina, erzina, sukelia įvairių jausmų. Siekdami išlaikyti vidinę pusiausvyrą ir savitvardą, kviečiame susipažinti su jogos praktikos teikiama nauda fizinei ir psichikos sveikatai. Kalbamės su jogos trenere Šarūne Latvyte.

null
Per karantiną psichologinė pagalba nuotoliniu būdu
2020-04-27
img

 

Krašto apsaugos sistemoje didinamos psichologinės pagalbos prieinamumo galimybės. T.y. atsirado daugiau galimybių gauti psichologinę pagalbą nuotoliniu būdu. Mokslinių tyrimų duomenimis, nors nutolinės konsultacijos ir neprilygsta akivaizdžioms, tačiau jų efektyvumas ne ką mažesnis.

null
KARO PSICHOLOGŲ REKOMENDACIJOS KARANTINO METU
2020-03-18
img
Šalyje paskelbus karantiną tenka prisitaikyti prie neįprasto gyvenimo sąlygų, kurios gali kelti įtampą, stresą, nerimą ir baimę. Karo psichologai rekomenduoja kartu su fizinės savisaugos priemonėmis nepamiršti ir psichologinės higienos - geros psichologinės savijautos ir sveikatos palaikymo. Šiandien kaip niekad būtinas visų solidarumas, sutelktumas ir atsakomybė už save bei kitus mūsų bendruomenės narius. Siūlome susipažinti, kaip karantino laikotarpiu galime padėti sau ir savo artimiesiems išsaugoti gerą savijautą ir psichikos sveikatą.
null
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Mykolo Romerio universitetu
2019-11-28
img

 

Neseniai aukščiausiu lygiu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos kariuomenės. Lapkričio 27 d. Psichologijos institute lankėsi Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos atstovai.

null
KARO PSICHOLOGAI: SĖKMĖS KARINĖSE OPERACIJOSE PASLAPTIS – IŠVIEN VEIKIANTIS MECHANIZMAS
2019-11-27
img

 

Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje tarnaujantys karo psichologai jau ne pirmą kartą dalyvauja karinėse pratybose, ne išimtis ir nesenai vykusios tarptautinės lauko taktinės pratybos „Geležinis Vilkas 2019-II", kuriose dalyvavo 8 karo psichologai.

null
Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas Vilkaviškio raj. Gražiškių gimnazijoje
2019-11-25
img

 

Lietuvos kariuomenės dienai paminėti Gražiškių gimnazijoje organizuota „Sporto ir sveikatos diena". Mokiniai kartu su kariais dalyvavo sportinėse rungtyse, proto mūšyje, mokėsi žygiuoti, išmėgino savo taiklumą šaudant bei turėjo užsiėmimus su karo psichologu.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media