Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

KARO PSICHOLOGŲ REKOMENDACIJOS KARANTINO METU
2020-03-18
img
Šalyje paskelbus karantiną tenka prisitaikyti prie neįprasto gyvenimo sąlygų, kurios gali kelti įtampą, stresą, nerimą ir baimę. Karo psichologai rekomenduoja kartu su fizinės savisaugos priemonėmis nepamiršti ir psichologinės higienos - geros psichologinės savijautos ir sveikatos palaikymo. Šiandien kaip niekad būtinas visų solidarumas, sutelktumas ir atsakomybė už save bei kitus mūsų bendruomenės narius. Siūlome susipažinti, kaip karantino laikotarpiu galime padėti sau ir savo artimiesiems išsaugoti gerą savijautą ir psichikos sveikatą.
null
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Mykolo Romerio universitetu
2019-11-28
img

 

Neseniai aukščiausiu lygiu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos kariuomenės. Lapkričio 27 d. Psichologijos institute lankėsi Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos atstovai.

null
KARO PSICHOLOGAI: SĖKMĖS KARINĖSE OPERACIJOSE PASLAPTIS – IŠVIEN VEIKIANTIS MECHANIZMAS
2019-11-27
img

 

Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje tarnaujantys karo psichologai jau ne pirmą kartą dalyvauja karinėse pratybose, ne išimtis ir nesenai vykusios tarptautinės lauko taktinės pratybos „Geležinis Vilkas 2019-II", kuriose dalyvavo 8 karo psichologai.

null
Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas Vilkaviškio raj. Gražiškių gimnazijoje
2019-11-25
img

 

Lietuvos kariuomenės dienai paminėti Gražiškių gimnazijoje organizuota „Sporto ir sveikatos diena". Mokiniai kartu su kariais dalyvavo sportinėse rungtyse, proto mūšyje, mokėsi žygiuoti, išmėgino savo taiklumą šaudant bei turėjo užsiėmimus su karo psichologu.

null
Indijos Respublikos karinių pajėgų atstovo psichologo plk. ltn. dr. Samir Rawat vizitas
2019-10-15
img
Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje Kaune 2019 m. spalio 14 d., pirmadienį, vyko susitikimas su Indijos Respublikos karinių pajėgų atsargos plk. ltn. dr. Samir Rawat. Susitikimą organizavo Karo psichologijos skyrius.
null
Psichologai pratybose „Geležinis Vilkas 2019-I
2019-06-28
img
Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionėlių r.), taip pat civilinėse vietovėse aplink poligoną birželio 8-21 d. vyko tarptautinės pratybos „Geležinis Vilkas 2019-I" Apie 4 tūkst. karių iš dešimties šalių treniruosis gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą, sąveikauti vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais. Remti pėstininkus treniruosis ir Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetai į kurių sudėtį įeina ir Karo psichologijos skyriaus psichologai.
null
XII BALTIJOS ŠALIŲ KARO PSICHOLOGŲ SEMINARAS
2019-05-03
img

2019 m. balandžio 26 d., Druskininkuose, vyko jau dvyliktasis Baltijos šalių karo psichologų seminaras, kuriame be trijų Baltijos šalių, dalyvavo psichologai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Moldovos ir Sakartvelo ginkluotųjų pajėgų.

Karo psichologams tai puiki galimybė keistis įgyta patirtimi, išmoktomis pamokomis, pasidalinti nacionaliniais psichologinės pagalbos teikimo sistemos ypatumais.

null
Interviu LRT: karo psichologės papasakojo, kas sunkiausia mūsų kariams
2019-04-30
img

 

Į tarptautines operacijas išvykę kariai atviresni – ten keičiasi ir žmonių vertybės, todėl, net jei misija ir nepavojinga, žmonės pradeda labiau vertinti gyvenimą, santykius, ten visi greičiau susibendrauja, jaučiama brolystė, išskirtiniame interviu naujienų portalui LRT.lt sako tarptautinėse misijoje Irake ir Afganistane dalyvavusi karo psichologė Danutė Lapėnaitė.

null
Karo psichologai gilina žinias kaip teikti emocinę pagalbą telefonu
2019-04-09
img2019 m. kovo 29 d. įvyko susitikimas-diskusija su Kauno jaunimo linijos padalinio vadove Vaida Žliobaite, kuri pasidalino darbo jaunimo linijoje patirtimi, esamomis naujovėmis.

null
Psichikos sveikatos dienos paminėjimas Ruklos įguloje
2018-10-10
img

 

Nuo 2001 metų kiekvienais metais spalio 10 d. yra minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Tai priminimas kiekvienam iš mūsų, kad privalome rūpintis ne tik fizine, bet ir psichine (emocine) sveikata. Dažnai pasitaikantys psichologui klausimai: „O kas yra ta psichinė sveikata?", „Kaip ja reikia tinkamai rūpintis?" ir pan.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media