Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Mokymai tėvams Šiauliuose

KPS, mokymai tėvams,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kariai, augindami vaikus, susiduria su tais pačiais iššūkiais, kaip ir dauguma tėvų: tėvų - vaikų ryšio išlaikymas, netinkamas vaiko elgesys, mokymosi motyvacijos stoka, konfliktai tarp brolių ir seserų, šiuolaikinių technologijų keliami pavojai ir kt. Problemos šeimoje ir tarnyboje yra susijusios - neretai viena veikia kitą, rūpesčiai iš namų nusinešami į tarnybos vietą ir atvirkščiai. Situacijos nepalengvina ir karo tarnyba - gyvenamosios vietos keitimas, dažnas nebuvimas namuose dėl pratybų ar misijų. Natūralu, kad laiko, kurį karys gali skirti savo šeimai, vaikams trūkumas gali sukelti papildomų sunkumų.

 

Karo psichologijos skyriaus psichologai pasiruošę padėti. Organizuojame Tėvystės įgūdžių mokymus kariams, KAS darbuotojams ir jų šeimų nariams, auginantiems vaikus nuo 3 iki 16 metų amžiaus. 2016 metų pavasarį Vilniuje buvo surinktos dvi grupės, mokymuose dalyvavo 16 žmonių.

 

Pagrindinis mokymų tikslas – mokyti karius, KAS darbuotojus ir šeimų narius konstruktyviai bendrauti su vaikais, kurti pagarbius tarpusavio santykius.

Programa siekiama ugdyti šeimos narių psichologinį atsparumą. Tai programa tiems, kurie ieško būdų užmegzti glaudesnius ir šiltesnius santykius su vaikais, geresnių bendravimo įgūdžių mokymasis, efektyvesnių auklėjimo būdų ieškojimas, dalijimasis asmenine patirtimi, artėjimas link tokių santykių, kurie sukuria pasitenkinimo, tarpusavio artumo jausmą, dialogo su vaiku užmezgimas ir ryšių, grindžiamų tarpusavio pagarba, palaikymas.

 

Mokymuose sužinosite, kaip tinkamai reaguoti į vaiko emocijas, kaip drausminti nebaudžiant, kaip įtraukti vaiką į problemų sprendimą, kaip vaikus padrąsinti ir paskatinti, ugdyti savarankiškumą ir pasitikėjimą, kaip pagerinti brolių ir seserų tarpusavio santykius. Mokymai paremti pozityviosios ir individualiosios psichologijos principais. Dalyviai mokosi per praktines užduotis, atvirą diskusiją, atvejo analizę. 

 

Dalyvių atsiliepimai apie mokymus:

  • „mokymai davė impulsą apmąstyti tam tikras situacijas, šeimoje nusistovėjusius elgesio modelius, suteikė entuziazmo pažvelgti į viską kitu kampu ir bandyti elgtis kiek kitaip, atrandant tinkamesnius bendravimo su vaiku būdus"
  • „save pagaudavau darant klaidą ir ją ištaisydavau"
  • „mokymai paskatino įsiklausyti į vaikų poreikius ir jausmus, skirti daugiau dėmesio, tiesiog būti su jais, stebėti ir mylėti"

 

Mokymų trukmė: 8-10 užsiėmimų, 1 kartą per savaitę.

Grupės dydis: 12-15 dalyvių.

Užsiėmimų pradžia: spalio mėnesį*

Vieta: mokymai vyksta Šiauliuose

Registracija į mokymusieva.jureviciene@mil.lt

 

  

* Vieta ir laikas bus patikslinti susirinkus grupėms

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-09-21
Sprendimas: Fresh Media