Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 11) naujienų archyvas

Panevėžio vaikai piešė kariuomenę
2011-11-30
img

Karaliaus Mindaugo mechanizuotasis pėstininkų bataliono skelbtame moksleivių piešinių konkurse „Kariuomenė mano akimis" pirmąją vietą laimėjo Skaistakalnio pagrindinės mokyklos ketvirtokės Otilijos Bartkutės piešinys.

 

Konkursą kariai surengė Panevėžio mokyklų 1-4 klasių mokiniams. Iš viso konkursui vaikai nupiešė ir pateikė apie 70 piešinių. Devynių paveikslų autoriai buvo apdovanoti.

null
Brigados „Geležinis Vilkas“ karininkai dalyvauja tarptautiniuose mokymuose Latvijoje
2011-11-30
img

Lapkričio 29–gruodžio 1 d. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės štabo karininkai ir jai priskirtų batalionų vadai dalyvauja Danijos karinių patarėjų grupės organizuotame mokymosi periode (angl. Study Period, STUPER), kuris vyksta Rygoje, Latvijoje.

null
Lietuvos kariuomenės mokykla ir Vytauto Didžiojo karo muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį
2011-11-30
img

Lapkričio 29 d. Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas plk. Albertas Dapkus ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorius plk. Kęstutis Kuršelis pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

 

Šia bendradarbiavimo sutartimi įtvirtinta graži ilgametė draugystė. Buvo susitarta glaudžiai bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant bendrus socialinius ir kultūrinius projektus, organizuojant  kilnojamąsias ir virtualias parodas.

null
Klaipėdoje vyko Baltijos jūros regiono šalių patrulinių laivų divizionų atstovų konferencija
2011-11-30
img

Lapkričio 28-30 d. Klaipėdoje vyko Baltijos jūros regiono šalių patrulinių laivų divizionų atstovų konferencija. Joje dalyvavo šešių šalių - Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos, Norvegijos ir Vokietijos - karinių jūrų pajėgų patrulinių laivų divizionų delegacijos.

null
Kariuomenės dienos proga Inžinerijos batalione – atvirų durų diena
2011-11-29
img

Lapkričio 23 ir 25 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione Kaune vyko Lietuvos kariuomenės 93-ųjų metinių minėjimas. Šia proga buvo organizuojami visuomeniniai ir kultūriniai renginiai, iškilmingos rikiuotės metu pasveikinti ir apdovanoti labiausiai tarnyboje pasižymėję kariai.

 

Kaip ir kiekvienais metais, šiemet bataliono kariai savo įtemptoje dienotvarkėje atrado laiko susitikti su vaikais ir jaunimu. Batalione apsilankyti norinčiųjų skaičius kasmet auga. Šiemet suorganizuotoje Atvirų durų dienoje kariai sulaukė beveik 700 vaikų bei jaunuolių, jų auklėtojų, mokytojų ir tėvelių iš įvairių Elektrėnų, Kauno miesto ir rajono mokymo įstaigų.

null
Lietuvos kariuomenės mokykloje - pažintinė ekskursija moksleiviams
2011-11-29
img

Lapkričio 28 d. Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune lankėsi daugiau nei 200 moksleivių iš Kauno miesto mokyklų. Dauguma ekskursijoje dalyvavusių moksleivių – iš Kauno Julijanavos katalikiškos vidurinės mokyklos. Ši ekskursija – tai dovana už gražiausius piešinius, kuriuos kariams Lietuvos kariuomenės dienos proga nupiešė ir padovanojo šios mokyklos pradinių klasių moksleiviai.

null
Panevėžyje apdovanoti iš Afganistano grįžę Lietuvos kariai
2011-11-29
img

Lapkričio 29 d. Panevėžyje, Laisvės aikštėje iškilmingai sutikti ir apdovanoti misiją Afganistane baigę kariai - Goro provincijos atkūrimo grupės tryliktoje pamainoje (PAG-13), Goro provincijoje veikiančios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės antroje pamainoje ir įvairiuose NATO tarptautinės operacijos štabuose Afganistane tarnavę Lietuvos kariai.

null
Alytuje vyko dziudo turnyras skirtas srž. Arūnui Jarmalavičiui atminti
2011-11-28
img

Lapkričio 25 d. Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje vyko dziudo turnyras skirtas Afganistane žuvusiam seržantui Arūnui Jarmalavičiui atminti. Dziudo turnyras Alytaus mieste vyksta ne pirmą kartą, tačiau tai pirmasis tokio pobūdžio sportinis renginys, skirtas srž. A. Jarmalavičiui atminti.

null
Mindaugo bataliono karių kovinis šaudymas iš minosvaidžių nepalankiomis oro sąlygomis
2011-11-25
img

Lapkričio 22–24 dienomis Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone (Švenčionių r.) vyko Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono Štabo kuopos 120 mm minosvaidžių būrio Vertinamosios lauko taktinės pratybos. Pratybų metu buvo atliekamas kovinis šaudymas iš minosvaidžių. Joms vadovavo kuopos vadas kapitonas Donatas Giedrikas.

null
Grįžo misiją Afagnistane baigę Lietuvos kariai
2011-11-25
img

Vaizdo medžiaga

Fotogalerija

,,Sveiki, brangieji, mes jau namuose!" - šiais žodžiais PAG-13 vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius pasveikino grįžusių iš Afganistano karių sutikti atvažiavusius tarnybos draugus ir karių pasiilgusius artimuosius. 

 

Nors Šiaulių aerodrome nusileidus lėktuvui karių laukė nuobodi patikros procedūra, nei grįžusieji, nei sulaukusieji neslėpė savo jausmų ir emocijų: žmonos liejo džiaugsmo ašaras, vaikai puolė į glėbį tėčiams, kurie žmonų ir vaikų atžvilgiu rodė neįprastą švelnumą. Kariai sugrįžusiems kolegoms tvirtais rankų paspaudimais ir broliškais apsikabinimais tarsi kalbėjo: ,,Sveiki sugrįžę į Lietuvą!"

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media