Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2012 - 09) naujienų archyvas

Kariai savanoriai ir pasieniečiai treniravosi kartu saugoti valstybės sieną
2012-10-26
img

Spalio 22-26 dienomis Varėnos apskrityje vyko bendros Taikos meto užduočių operacinių pajėgų (TMU OP) ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pratybos, kuriose kariai kartu su pasieniečiais treniravosi vykdyti sustiprintą valstybinės sienos apsaugą ir kontrolę.

null
Klaipėdoje - trišalis paieškos ir gelbėjimo tarnybų atstovų susitikimas
2012-10-17
img

Spalio 17 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje vyksta trišalis Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos paieškos ir gelbėjimo tarnybų atstovų susitikimas.

null
Ukmergėje - į misiją išvykstančių Lietuvos karių labdaros akcija „Megzti drabužėliai Afganistano vaikams
2012-10-17
img

Spalio 16 d. Ukmergėje vyko vienas iš paskutiniųjų į misiją Afganistane išvykstančių Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių renginių, skirtų akcijai „Megzti drabužėliai Afganistano vaikams".

null
Vaidoto bataliono vyriausiuoju puskarininkiu paskirtas viršila Bronius Basalykas
2012-10-15
img

Spalio 15 d. Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono rikiuotės aikštėje Rukloje (Jonavos r.) vyko Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas" priklausančio Vaidoto bataliono vyriausiųjų puskarininkių pasikeitimo ceremonija. Nuo 2001 m. liepos 18 d. Vaidoto bataliono vyriausiojo puskarininkio pareigas ėjusį viršilą Artūrą Navicką pakeitė viršila Bronius Basalykas.

null
Algirdo batalionas „smogė kumščiu“
2012-10-04
img

Spalio 1–5 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Rukla, Jonavos r.) vyksta II kuopos puolimo operacijų pratybos „Kumščio smūgis“, skirtos treniruoti ir įvertinti bataliono II kuopos skyrius vykdant suplanuotą ataką.

null
Radviliškio rajone įvyko 50 km naktinis žygis „Pergalių ir kovų keliais“
2012-10-01
img

Rugsėjo 29 d. Radviliškio rajone 50 km naktinio žygyje „Pergalių ir kovų keliais" startavo apie 1 tūkst. dalyvių, nebijojusių iššūkių, norėjusių išbandyti ištvermę ir prisiminti šalies istoriją. Antrus metus iš eilės vykusio žygio dalyviai pakartojo 1919 m. Lietuvos karių savanorių operacijos Radviliškis-Šiauliai metu įveiktą distanciją ir nuėjo tą patį atstumą - 50 km - pėsčiomis.

Šiemet prie žygeivių prisijungė 10 čekų karių, karys, atvykęs iš Šveicarijos, keli studentai iš JAV, Turkijos, Čekijos ir Slovakijos. Žygyje taip pat dalyvavo ir kapelionai.

null
Širdies dienos minėjimo lankytojų fizinį pajėgumą tikrino Algirdo bataliono kariai
2012-10-01
img

 

Rugsėjo 29 dieną Jonavoje, kaip ir daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, vyko Pasaulinės širdies dienos paminėjimo renginiai. Miesto visuomenės sveikatos biuro iniciatyva buvo įrengta visa „sveikatos alėja“, kurioje tarp daugybės organizacijų ir įmonių, propaguojančių ir skatinančių sveiką gyvenseną, sveiką mitybą ir sveikatos priežiūrą, dalyvavo ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

null
Kariai savanoriai Utenos miesto šventėje pristatė Lietuvos kariuomenę
2012-10-01
img

Rugsėjo 29-30 dienomis Utenoje įsikūrusios Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 507 kuopos kariai miesto šventės renginio „Utenai- 751" metu pristatė Lietuvos kariuomenėje naudojamą ginkluotę, pasakojo apie kario savanorio tarnybą.

null
Juozo Lukšos mokymo centre kursus baigė daugiau nei 120 karių
2012-10-01
img

Rugsėjo 28 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (Mokymo centras), baigėsi šeši kursai, kuriuos baigė 122 kariai iš įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių ir trys Ukrainos karinių pajėgų kariai-išminuotojai. Lietuvos kariai baigė Bazinį žvalgybos, Motorizuotosios žvalgybos, M2HB QCB kulkosvaidžio kulkosvaidininko ir jo padėjėjo, Minios valdymo/riaušių malšinimo ir Taiklaus šaulio kursus, misijai Afganistane besirengiantys Ukrainos kariai baigė Individualių įgūdžių atnaujinimo kursą.

null
Kunigaikščio Algirdo pergalė atšvęsta Maišiagaloje
2012-09-30
img

Rugsėjo 30 dieną Maišiagaloje įvyko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo ir jo kariaunos pergalės prie Mėlynųjų vandenų 650-ties metų sukakties minėjimas. Renginio dalyvius sveikino europarlamentaras Vytautas Landsbergis, vaidinime „Apie Algirdo žygį į Maskvą ir valstybės sienos nukėlimą prie Možaisko" su profesionalais ir mėgėjais Karių teatro aktoriais dalyvavo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai ir Maišiagalos LDK Algirdo vidurinės mokyklos moksleiviai.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media