Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2015 - 03) naujienų archyvas

Aviacijos bazėje vyko Specialiųjų transporto priemonių vairuotojo kursas
2015-03-31
img

Kovo 25-26 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla (LKM) organizavo Specialiųjų transporto priemonių vairuotojų, naudojančių mėlynus ir (ar) raudonus (arba tik mėlynus) žybčiojančius švyturėlius ir (arba) specialiuosius garso signalus, kursą. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje praktinio vairavimo užsiėmimus rengė bei klausytojus egzaminavo Karo policijos instruktoriai. Dviejų dienų trukmės kursą baigė 8 Aviacijos bazės ugniagesiai gelbėtojai.

null
Sausumos pajėgų karininkai susipažino su „Kauno miesto tvirtovės“ istorija
2015-03-31
img

Kovo 30 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karininkai pagal jau nusistovėjusią tradiciją pristatė istorinius mūšius. Šį kartą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo karininkams ir karinių vienetų vadams buvo pristatyta „Kauno miesto tvirtovės" istorija.

null
Aviacijos bazėje Šiauliuose – bėgimas orlaivių kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2015“
2015-03-28
img

Minint Lietuvos įstojimo į NATO 11-ąsias metines, kovo 28 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose daugiau nei 1,5 tūkst. bėgikų nepabūgę prastų oro sąlygų įveikė simbolinę 3 km distanciją orlaivių kilimo ir tūpimo taku. Visą bėgimo laiką bėgikus skatino greta praskrendantys Italijos karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais „Eurofighter Typhoon".

null
Kariai ir artimieji minėjo 12-ąsias Karinių oro pajėgų karių žūties metines
2015-03-27
img

Kovo 26 d. sukako 12 metų, kai Baltijos jūros bangos pasiglemžė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnio piloto - 32 metų majoro Alvido Brazlausko ir sraigtasparnio borto techniko - 40-ties metų amžiaus viršilos Edmanto Vizbaro gyvybes.

null
Vaidoto batalione I mechanizuotosios pėstininkų kuopos pratybos
2015-03-27
img

Kovo 23-26 d. Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono I mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai Gaižiūnų poligone dalyvavo lauko taktikos pratybose. Pagrindiniai mokymų tikslai - treniruoti būrius kuopos sudėtyje atlikti taktinį žygį keliu ir užimti susitelkimo rajoną.

null
Baigėsi M2HB kulkosvaidžio kulkosvaidininko kursas
2015-03-27
img

Kovo 27 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (JLMC) baigėsi 3 savaites trukęs M2HB kulkosvaidžio kulkosvaidininko kursas, kurio metu JLMC ekspertai ir instruktoriai kartu su jiems talkinusiais neetatiniais instruktoriais iš kitų Sausumos pajėgų padalinių, parengė kulkosvaidininkus, gebančius valdyti ir prižiūrėti M2HB kulkosvaidžius.

null
Vyko tarptautinis karių metodinio rengimo seminaras
2015-03-27
img

Kovo 24-27 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyko tarptautinis karių metodinio rengimo seminaras, kuriame patirtimi rengiant instruktorius ir treniruojant karius dalijosi Danijos kariuomenės Mūšio ir paramos ugnimi centro specialistai - kapitonas Ladefoged Ole Kohl ir seržantas majoras Christensen Niels Møller. Seminare su specialistais iš Danijos patirtimi dalijosi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų karininkai ir puskarininkiai iš Juozo Lukšos mokymo centro, Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono bei Karaliaus Mindaugo husarų bataliono.

 

null
Karo kapelionų pratybos
2015-03-26
img

Kovo 2-6 dienomis Estijoje, Alu miestelyje, Estijos savanorių pajėgų mokykloje vyko Baltijos šalių karo kapelionų pratybos CBCE-2 (angl. Chaplain Baltic Cooperation Exercise). Tai buvo antrosios tokios pratybos (pirmosios vyko pernai pavasarį Nemenčinėje, KRC), kuriose Lietuvos, Latvijos ir Estijos karo kapelionai sėmėsi patirties iš savo kolegų norvegų, suomių ir amerikiečių, dalijosi įžvalgomis tiek diskutuodami, tiek ir trumpuose pranešimuose pratybų tema „Rūpestis žuvusiais kariais ir jų šeimomis taikos ir karo metu".

null
Vyksta OGB Budinčio oro gynybos būrio vertinamosios lauko taktinės pratybos „Taiki Strėlė 2015“
2015-03-25
img

Kovo 23‒26 d. prie Ignalinos atominės elektrinės (IAE) vyksta Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono (KOP OGB) Budinčio oro gynybos būrio vertinamosios lauko taktinės pratybos „Taiki Strėlė 2015". Šių pratybų tikslas - treniruoti ir įvertinti KOP padalinių gebėjimą vykdyti taikos meto užduotis (TMU) prie IAE.

null
Grįždami į savo dislokacijos vietą Vokietijoje JAV kariai surengs technikos ir ginkluotės pristatymus Lietuvos miestuose ir miesteliuose
2015-03-24
img

Pratybų laikotarpį Baltijos šalyse baigusios JAV rotuojamų pajėgų pamainos kariai su savo karine technika sausumos keliais grįžta į savo nuolatinę dislokacijos vietą Vokietijoje.

 

Kovo 22-24 dienomis pakeliui į Vilseką JAV sausumos pajėgų 3-ojo eskadrono kariai užsuks į Alytų, Kauną, Saločius, Pasvalį, Panevėžį, Marijampolę ir Vilnių. Čia drauge su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariais amerikiečiai bendraus su gyventojais, pristatys  ir aprodys jiems savo techniką ir ginkluotę.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media