Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-03) naujienų archyvas

,,15 metų su NATO mes saugūs
2019-03-31
img
Lietuvoje minint 15-ąsias prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos metines kovo 31 d. Palangoje vyko šventinis renginys „15 metų su NATO mes saugūs". Keli tūkstančiai palangiškių ir miesto svečių susirinko Jūratės ir Kąstyčio skvere kartu su Lietuvos kariuomene ir sąjungininkų kariais paminėti šios šventės.

null
Lietuvos įstojimo į NATO 15-ųjų metinių šventinis renginys vyko S. Daukanto aikštėje
2019-03-30
img

Minint NATO 70-ąsias ir Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines vilniečiai ir miesto svečiai galėjo dalyvauti šioms datoms paminėti skirtuose šventiniuose renginiuose „15 metų su NATO mes saugūs!", kurie nuo 12 val. vyko Simono Daukanto aikštėje ir Krašto apsaugos ministerijos kiemelyje Vilniuje.

null
15 metų galingiausiame pasaulio Aljanse: svarbiausi įvykiai, datos ir citatos
2019-03-29
img

2004 m. kovo 29 d. Lietuva įsitraukė į Šiaurės Atlanto Sutarties Organizaciją (NATO). Tą dieną, kai mūsų šalyje buvo keliamos NATO vėliavos, jautėme pasididžiavimą, kad nusišypsojo laimė būti šio istorinio įvykio liudytojais, ir palengvėjimą, kad ištrūkę iš Rusijos įtakos sferos įveikėme daugybę įvairių trukdžių, siekdami užsitikrinti saugumą, džiaugėmės, kad įsigijome naujų ir patikimų draugų. Tačiau pradėkime nuo 2004-ųjų.

null
Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas lankėsi Lenkijos kariuomenės Generaliniame štabe
2019-03-29
img

Kovo 28 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras lankėsi Lenkijos Generaliniame štabe, kur susitiko su šio štabo viršininko pavaduotoju generolu majoru Kržyštofu Kroliu (Krzysztof  KRÓL) ir dalyvavo bendrame keturių šalių – Lenkijos, Lietuvos, Ukrainos ir Baltarusijos – gynybos štabų atstovų susitikime.

null
Nuo 1991 metų tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjęs ir NATO štabuose tarnavęs plk. ltn. Ričardas Dumbliauskas: „Lietuvos kariai moka gerbti realybę ir nepasiduoti iliuzijoms“
2019-03-29
img

Dažnai Lietuvos kariuomenės vartais vadinamo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos Mokomojo pulko vadas pulkininkas leitenantas Ričardas Dumbliauskas Lietuvos kariuomenėje tarnauja beveik nuo pat jos atkūrimo – dar būdamas nepilnametis R. Dumbliauskas sugebėjo įstoti į tuometinę Savanoriškąją krašto apsaugos tarnybą, saugojo Aukščiausiosios Tarybos pastatą 1991-aisiais kruvinųjų sausio įvykių metu ir įtemptu laikotarpiu po jų, vėliau baigė studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Karininkas nuo pat pirmų atkurtos Lietuvos kariuomenės žingsnių tarnybos reikalais lankydavosi įvairiose užsienio šalyse ir sako, kad Lietuvos karius užsienyje vertina ir už discipliną, ir profesionalų užduočių įvykdymą, ir kitas „nacionalines“ būdo savybes.

null
Apdovanoti rašinių konkurso „Mes esame NATO“ nugalėtojai
2019-03-29
img

Kovo 29 dieną Krašto apsaugos ministerijoje vyko mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ nugalėtojų apdovanojimo renginys, kurio metu prizai buvo įteikti trijų geriausių rašinių autoriams. Lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis parašytus darbus konkursui pateikė moksleiviai iš 13 Lietuvos mokyklų.

null
Lietuvos kariuomenės kariniai vienetai mini įstojimo į NATO 15-os metų sukaktį
2019-03-29
img

Kovo 29 dieną Lietuvoje minimos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją 15-iosios metinės. Vėliavų pakėlimo ceremonijos, karinės technikos ir ginkluotės parodos, karių apsilankymai mokyklose - tai ką žmonės gali pamatyti įvairiose Lietuvos vietose.

null
Įvyko 4-asis NATO bėgimas Klaipėdoje
2019-03-29
img

Kovo 29 d. Klaipėdos įgula kartu su klaipėdiečiais vieningai paminėjo Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines. Klaipėdos universiteto aikštėje vyko iškilminga rikiuotė, po kurios aidint istorinio pabūklo salvei visi rikiuotės sudėtyje išbėgo plevėsuojant Lietuvos valstybės ir NATO vėliavoms Klaipėdos miesto gatvėmis. Bėgime dalyvavo apie 900 karių ir civilių iš Lietuvos kariuomenės Motorizuotoji pėstininkų brigados „Žemaitija", Dragūnų bataliono, Kęstučio bataliono, Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės bei Vakarų /Jūros/ šaulių 3-ioji rinktinės.

null
Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Vilniaus Arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas
2019-03-29
img
Kovo 29 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Vilniaus Arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Vizito metu jis susitiko su Gynybos štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru ir bendravo su štabo Šventojo Rašto studijų grupe.
null
Karo akademijos kariūnai Gen. Silvestro Žukausko poligone intensyviai tobulina karines žinias
2019-03-28
img
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo Akademijos II ir IV kurso kariūnai jau antrą savaitę Gen. Silvestro Žukausko poligone intensyviai pratybose tobulina savo karines žinias. Antrakursiai įgyvendina būrio gynybos, o IV kurso kariūnai - planuoja ir vykdo būrio puolimo operacijas, artimas realiam mūšiui sąlygomis.
null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media