Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2020-04) naujienų archyvas

Baltijos šalių oro erdvėje patruliuos Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos naikintuvai
2020-04-30
img

Ateinančius keturis mėnesius, nuo gegužės iki rugpjūčio, Baltijos šalių oro erdvėje patruliuos Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos karinės oro pajėgos. 53-jai NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse vadovaus Ispanija.

null
Koronavirusu sirgusio kario istorija: „Nejaučiau visiškai jokių simptomų“
2020-04-30
img

Balandžio pradžioje Klaipėdoje dislokuoto Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai, prieš pradėdami darbą su šauktiniais, buvo testuojami dėl COVID-19 infekcijos ir vieno iš jų testo rezultatas buvo teigiamas. Šauktinius turėjęs mokyti karys, siekiant sumažinti viruso plitimą, buvo pervežtas į Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centrą Druskininkuose ir perduotas į specialistų rankas.

null
Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas šiandien mini 29-ąsias įkūrimo metines
2020-04-29
img
Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas – pirmasis karinis pučiamųjų instrumentų kolektyvas, susikūręs 1991 m. po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje. Koncertuodamas Lietuvoje ir užsienyje bigbendas tapo neatsiejama Savanorių pajėgų dalimi. Skaitlinguose koncertuose karinis pučiamųjų kolektyvas kalba tarptautine muzikos kalba, puoselėdamas kultūrines vertybes, keldamas Lietuvos kariuomenės prestižą. 
null
M113 mechaniko kurse kariai tobulino remonto įgūdžius
2020-04-29
img

Balandžio 20–29 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligone esančiose mokomosiose transporto remonto dirbtuvėse vyko šarvuočio M113 mechaniko kursas, kurio tikslas – parengti Lietuvos kariuomenei šarvuočio M113 mechanikus, gebančius atlikti šių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą. Kurso metu buvo laikomasi Lietuvos kariuomenėje nustatytų COVID-19 viruso plėtros rizikos valdymo priemonių.

null
Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido NATO oro policijos misijai vadovausiantys Ispanijos naikintuvai
2020-04-28
img

Balandžio 27 d. popietę Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido šeši Ispanijos karinių oro  pajėgų naikintuvai  F-18 „Hornet“. Gegužės–rugpjūčio mėnesiais jie kartu su misiją sustiprinančių Jungtinės Karalystės karališkųjų karinių oro pajėgų keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ saugos Baltijos šalių oro erdvę.

null
Rekordinis skaičius retų sprogmenų ir į Inžinerijos bataliono istoriją įeisianti neeilinė išminavimo operacija
2020-04-28
img

Šeštadienį (balandžio 25 d.) Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai vėl skubėjo į Tauragės r. Vilnalių k., kur dar prieš savaitę buvo radę ir neutralizavę retą Antrojo pasaulinio karo laikų aviacinę bombą-konteinerį AB-250-2 – atlikdamas statybos darbus savo kieme gyventojas ir vėl aptiko įtartinų daiktų. Šįkart nuvykus į įvykio vietą radinys privertė nustebti ir daug ko mačiusius specialistus.

 

null
Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimui su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija – 27 metai
2020-04-27
img

Balandžio 27 d. vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys telefonu su Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) vadu generolu majoru Anthony J. Carelli aptarė 27-ąsias bendradarbiavimo metines.

null
Informacinėje erdvėje fiksuojami hibridinio karo elementai
2020-04-26
img

NATO ir sąjungininkų kariai mūsų šalyje lieka pagrindiniu dezinformacijos ir klaidinančios informacijos taikiniu, o skleidžiant netikras naujienas fiksuojami koordinuoti veiksmai ir sąmoningai kurstomos piliečių nuotaikos - informuoja Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas (toliau  – LK SKD).


null
Pokalbis su šiandieniniu herojumi: išminuotojai kasdien gelbėja mūsų gyvybes
2020-04-25
img

 

12 metų atidavęs rizikingam ir adrenalino kupinam darbui srž. A. Blažauskas dalinasi savo patirtimi ir atveria visiems paslaptingai skambančios bei retai girdimos profesijos kasdienybę.


 

null
Baigėsi bazinio ryšių ir informacinių sistemų kurso lauko pratybos
2020-04-24
img
Balandžio 21–23 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligone vyko Bazinio ryšių ir informacinių sistemų puskarininkių kurso lauko pratybos, kurių tikslas – parengti kurso klausytojus atlikti ryšių ir informacinių sistemų modulių paruošimą darbui. Klausytojai buvo mokomi statyti taktines antenas, ruošti darbui radijo stotis, užmegzti ir palaikyti radijo ryšį, užmaskuoti ir suskleisti mobilųjį ryšio modulį. Pratybų metu buvo laikomasi Lietuvos kariuomenėje nustatytų COVID-19 viruso plėtros rizikos valdymo priemonių. 
null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media