Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Saber Strike 2016

Gegužės 27 - birželio 23 d. Baltijos šalyse vyks kasmetinės Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje organizuojamos tarptautinės pratybos „SABER STRIKE 2016" (liet. „Kardo kirtis 2016").

Pratybos skirtos didinti pratybose dalyvaujančių šalių tarpusavio sąveiką vykdant plataus spektro karines operacijas. Jau šeštąjį kartą rengiamose šios serijos pratybose iš viso dalyvaus apie 10 tūkst. karių iš 13 NATO ir partnerių šalių: Danijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Norvegijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Suomijos, ir Vokietijos.

 

 

 

DARGOON RIDE II

 

Pratybos „Saber Strike 2016" prasidės gegužės 27 - birželio 13 d. NATO sąjungininkų JAV Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko rengiamu persidislokavimu „Dragoon Ride II" (liet. „Dragūnų žygis II"). Jo metu apie 1 tūkst. JAV karių su 400 kovinės technikos priemonėmis dviem maršrutais persidislokuos iš Vokietijos į Estiją, pakeliui sustodami Čekijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Latvijoje. JAV kariai planuoja sustoti miestuose, miesteliuose ir visuomenei pademonstruoti turimus pajėgumus: techniką, ginkluotę ir ekipuotę.

 

Daugiau apie „Dragoon Ride II“: http://bit.ly/1sStmn1

  

 

 

 

  

 

 Užsienio karių perdislokavimo pagrindinės vietos ir datos Lietuvoje:

Birželio 4 d. Vokietijos 295 Artilerijos bataliono karių ir technikos atvykimas į Šeštokų geležinkelio stotį. Bus atgabenta 6 vnt. savaeigės artilerijos PzH2000, šarvuočių M113, kitos technikos.
Birželio 5 d. JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos atvykimas į Vilniaus oro uostą. Strateginiais transportiniais orlaiviais C17 bus atgabenta 4 vnt. šarvuočių Stryker ir 63 kariai. 8.50 leidžiasi antras lėktuvas.
Birželio 5 d. „Drgoon Ride II" technikos ir ginkluotės ekspozicijos Vilkaviškyje prie kultūros centro (10-13 val.), Panevėžyje šalia PC „Babilonas" (14-17 val.). Kolonos maršrutas Kalvarija - Marijampolė - Kaunas - Kėdainiai - Panevėžys.
Birželio 8 d. Danijos karių ir technikos kolonos atvykimas į Gaižiūnus. 96 karinės transporto priemonės, tarp kurių tankai Leopard A5, šarvuočiai M113 ir kita technika.
Birželio 8 d. Danijos ratinės karinės technikos atvykimas į Klaipėdos jūrų uostą. Tarp jų apie 20 vnt pėstininkų kovos mašinų „Piranija", kitos karinės technikos.
Birželio 12 d. „Dragoon Ride II" technikos ir ginkluotės ekspozicijos Kėdainiuose Senosios rinkos aikštėje (12-15 val.) ir Biržuose J. Janonio aikštėje (14-17 val.), Kupiškyje buvusioje kareivinių teritorijoje (12-15 val.). Kolonos maršrutas Kalvarija - Marijampolė - Kaunas - Kėdainiai - Panevėžys.

 

IRON WOLF 2016

 

Lietuvoje pratybų „Saber Strike 2016" dalis - tarptautinės lauko taktinės pratybos „Iron Wolf 2016" (liet. „Geležinis Vilkas 2016"). Jos vienu metu vyks Gaižiūnų (Jonavos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių r.) kariniuose poligonuose. Iš viso mūsų šalyje treniruosis daugiau nei 5 tūkst. karių iš 7 NATO šalių: Danijos, JAV, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos.

 

„Pratybose Lietuvoje, iš skirtingų valstybių atvykę sąjungininkų kariai, kartu su mumis treniruosis vykdyti įvairias karines operacijas, reikalingas efektyviai reaguoti į bet kokio pobūdžio regioninio saugumo grėsmes. Atvykstančių treniruotis Lietuvoje sąjungininkų karių skaičius kasmet auga. Tai mums kelia naujus iššūkius, tačiau tuo pačiu skatina vystyti mūsų turimus pajėgumus ir stiprinti gebėjimus sėkmingai bendradarbiauti," - sako Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

 

Pratybos „Geležinis Vilkas 2016" Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) vyks birželio 6-16 d. Šiame poligone bus treniruojamas ir vertinamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės gebėjimas planuoti operacijas ir valdyti padalinius, atlikti žvalgybos, žygio, susitelkimo rajono užėmimo, gynybos ir puolimo užduotis. Generolo Silvestro Žukausko poligone iš viso treniruosis apie 1,9 tūkst. karių iš Lietuvos ir apie 400 karių iš JAV ir Lenkijos.

 

Gaižiūnų poligone (Jonavos r.), taip pat Kėdainių, Kauno ir Jonavos rajonų teritorijose lauko taktinės pratybos „Iron Wolf 2016“ (liet. „Geležinis Vilkas“)/„White Sword“ (liet. „Baltas kardas“) vyks birželio 12-21 d. Šiose pratybose bus treniruojama ir vertinama budėjimui NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) besiruošianti Danijos divizijos II-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, tarp kurių yra ir Lietuvos karių kuopa, besiruošianti budėti NATO ypač greito reagavimo pajėgose. Šiose pratybose be maždaug 1200 karių iš Danijos, taip pat treniruosis apie 1500 karių iš JAV, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos.

 

 

 

Asmuo ryšiams: kpt. Donatas Suchockis, tel.: +370 5 278 5094, mob. +370 640 45380

 

Apie pratybas „Saber Strike 2015“:  http://kariuomene.kam.lt/lt/tarptautines_pratybos/pratybos_2015_m./kardo_kirtis_2015.html

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-06-18
Sprendimas: Fresh Media