Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP 2018 metai

Lenkijos kariai perims NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse pradedant 15-uosius Lietuvos narystės metus NATO aljanse
2018-12-31
img

Sausio 3 d. pradedant 15-uosius Lietuvos narystės metus NATO aljanse, vadovavimą NATO Baltijos šalių oro erdvės misijai perims Lenkijos karinės oro pajėgos. Keturis mėnesius Baltijos oro erdvę saugojusius Belgijos karinių oro pajėgų karius Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pakeis Lenkijos kontingentas, patruliuosiantis su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon". Šią misiją iš Estijos sustiprins Vokietijos karinės oro pajėgos su penkiais naikintuvais „Eurofighter Typhoons".

null
2018 metai Karinių oro pajėgų orlaiviams: be įprastų užduočių – tūkstančiai tonų vandens, išpiltų gesinant gaisrus Latvijoje ir Švedijoje
2018-12-31
img

„Metinis operacijų skaičius išlieka panašus, šiais metais mažiau rūpesčių kėlė žvejai, tačiau daug laiko ore praleista gesinant gaisrus Latvijoje ir Švedijoje. Šiose šalyse darbavosi ne tik budintys ekipažai, bet buvo pasitelktos ir papildomos įgulos" - besibaigiančius metus apibendrino Karinių oro pajėgų Operacijų skyriaus Transporto specialistas Sergejus Bogačiovas.

null
Lietuva iš Norvegijos papildomai įsigis sistemos NASAMS kovinių ir mokomųjų raketų
2018-12-27
img

Gynybos resursų agentūroje prie Krašto apsaugos ministerijos gruodį Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas ir Norvegijos Karalystės gynybos ministerijos Gynybos resursų agentūros sutarčių vykdymo departamento vadovas Eivind Fagge pasirašė techninį susitarimą dėl antžeminės vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemos NASAMS kovinių ir mokomųjų raketų įsigijimo iš Norvegijos gynybos ministerijos.

null
Oro gynybos batalione lankėsi NATO Pajėgų integravimo vieneto delegacija
2018-12-13
img

Gruodžio 12 d. Oro gynybos batalione lankėsi NATO Pajėgų integravimo vieneto (NPIV) delegacija. Susitikimo metu NPIV Lietuva vadas, Danijos kariuomenės pulkininkas, Jakobas Søgårdas Larsenas (Jakob Søgård Larsen) susirinkusiems karininkams pristatė NPIV veiklą, misiją ir pagrindines užduotis.

null
Karinių oro pajėgų vadas dalyvaus Rytų Europos oro galios konferencijoje
2018-12-11
img

Š. m. gruodžio 11-12 d. Karinių oro pajėgų vadas dalyvaus Rytų Europos oro galios konferencijoje, kur skaitys pranešimą tema „Treniravimosi infrastruktūros ateities oro operacijoms paremti pristatymas".

null
Protmūšyje drauge su Kauno jėzuitų gimnazija
2018-12-11
img

Kauno miesto Jėzuitų gimnazijoje vyko bendrojo ugdymo mokyklų 10 (II gimnazijos ) klasės mokinių protmūšis „Nepriklausomybės kovos". Net dešimt įvairių miesto gimnazijų išstatė savo komandas. Protmūšio organizavimo tikslas buvo taikant aktyvius ir netradicinius mokymo metodus ugdyti nuostatą, kad kiekvienas mokinys turi gerai išmanyti ir suprasti savo šalies istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo gimtine jausmą, puoselėti gimtojo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes.

null
Oro gynybos batalionas apdovanojo geriausius metų karius
2018-12-07
img

Gruodžio 7 d. Oro gynybos bataliono kolektyvas Radviliškio kultūros centre minėjo Šv. Barboros - artileristų ir oro gynybinikų dieną. Šventėje dalyvavo ir visus susirinkusius svečius bei karius sveikino Karinių oro pajėgų vadas plk. Dainius Guzas, o karius laimino ir Šv. Barboros tradicijas pristatė Karinių oro pajėgų kapelionas plk. ltn. Virginijus Veilentas. Renginyje apsilankė ir gausus būrys svečių iš kitų LK vienetų bei bataliono nuolatiniai partneriai ir draugai. Šventės muzikinį foną padėjo sukurti Karinių oro pajėgų orkestras.

null
Oro gynybos bataliono vadas: jei kažkada galėjome tik pasvajoti apie efektyvų „ežį“ iš artimojo nuotolio oro gynybos sistemų, tai artimiausiu metu turėsime „ežį“ su ilgesniais ir aštresniais spygliais
2018-12-06
img

Interviu su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono vadu majoru Vaidu Šimaičiu - apie OGB ištakas, plėtrą, pasiruošimą naujai ginkluotei ir kaip sekasi šauktiniams kariams per devynis mėnesius išmokti numušinėti priešiškus lėktuvus.

null
Pradedami eksploatuoti vienus moderniausių radarų regione
2018-12-04
img

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos (OESKV) kariai pradeda oro erdvės stebėjimą su dviem NATO šalies gamintojo tolimojo siekio trijų dimensijų (3D) radarais Antaveršyje (Prienų r.) ir Degučiuose (Šilutės r.).

null
„Lietuvos karžygio“ statulėlė įteikta skęstančiuosius gelbėjusiai kariuomenės sraigtasparnio įgulai
2018-11-26
img

Lapkričio 22 dieną Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, atkurtos kariuomenės 100-mečiui paminėti skirto koncerto metu Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas įteikė "Lietuvos karžygio" apdovanojimą. Jau 11 metus teikiamas apdovanojimas šiais metais pirmą kartą atiteko net penkiems žmonėms - už į nelaimę patekusiųjų gelbėjimą sudėtingomis sąlygomis apdovanota visa Karinių oro pajėgų sraigtasparnio įgula.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 13 |Pirmyn
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media