Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kanada

1 misija

 

2014 m. rugsėjo mėn. 1 d.  Aviacijos bazėje pasikeitimo ceremonijoje dalyvavo net keturios šalys, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos karių kontingentai buvo pakeisti Portugalijos ir pirmą kartą į Lietuvą atvykusiais Kanados kariais. Baltijos šalių oro erdvės apsaugą užtikrino keturiais Kanados Karališkųjų oro pajėgų naikintuvais CF-188 "Hornet".

 

  
 

Per keturis mėnesius trukusią misiją Kanados kariai dalyvavo įvairiuose miesto renginiuose: Lietuvos kariuomenės dienoje, kada pirmą kartą po nepriklausomybės atgavimo miesto gatvėmis žygiavo ne tik Šiaulių įgulos kariai, bet ir užsienio Karinių oro pajėgų kariai, na o kiek vėliau dalyvo Šiaulių profesinio rengimo centro surengtoje Lietuviškų patiekalų degustacijoje, žaidė futbolą su UEFA lygoje besivaržančia moterų komandą "Gintra-universitetas", dalyvavo draugiškame boulingo turnyre, žaidė stalo tenisą bei krepšinį,  lankė Šiaulių miesto sutrikusio vystymosi vaikų namų gyventojus, padovanojo mažiesiems sauskelnių, naujų drabužėlių, žaislų, kuriuos išdalino Kalėdų senelis, taip pat tiesiai iš Kanados buvo atgabenti du triviečiai vaikų vežimėliai, kurie ypatingai palengvino vaikų namų auklėtojų darbą.

 

   

 

Visos misijos Kanados kariai priminėjo įmonių, organizacijų, kitų struktūrinių vienetų ir įvairaus amžiaus vaikų ekskursijas, taip pat buvo aplankytos kelios Šiaulių miesto mokyklos, kur pilotai pristatė savo profesiją, naudojamą įrangą ir NATO oro policijos misiją, naikintuvus.

2014 m. gruodžio 31 d., iškilmingos ceremonijos metu Kanados kariai perdavė NATO oro erdvės saugumą simbolizuojantį raktą į Lenkijos ir Italijos kontingentų vadų rankas.

 

AB informacija ir nuotr.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-06-15
Sprendimas: Fresh Media