Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2020 m. aktualijos

Karo policijos pareigūnų įgaliojimai prasiplės administracinėje teisenoje ir tik prieš karius ir tuos civilius, kurie pažeisdami įstatymus veiks prieš Krašto apsaugos sistemą
2020-12-09
img
Lietuvos Respublikos Seimui pritarus, Lietuvos Respublikos Prezidentui pasirašius nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigalios Karo policijos įstatymo ir lydinčiųjų tesės aktų pakeitimai ir bus reglamentuoti Lietuvos kariuomenės Karo policijos įgaliojimai administracinių nusižengimų tyrimo, paramos saugumui bei mobilumui srityse. Pažymėtina, kad Karo policija - Lietuvos kariuomenės padalinys, vykdantis teisėsaugą ir palaikantis saugumą ir tvarką Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemoje teisės aktuose nustatyta tvarka.
null
Baigėsi Bazinis karo policininko kursas.
2020-11-24
img
Šiandien baigėsi 11 savaičių trukęs, daug fizinės ir psichologinės ištvermės reikalaujantis Bazinis Karo policininko kursas. 20-čiai karo policininkų pagal tradiciją po kurso baigimo buvo įteiktos raudonos Karo policijos simboliu tapusios beretės.
null
Karo policija vykdė kovinės paramos funkcijas pratybų "Geležinis Vilkas II 2020" metu
2020-11-16
img
Šių metų lapkričio 3 - 17 dienomis gen. Silvestro Žukausko poligone Prabadėje, vyko lauko taktinės pratybos "Geležinis vilkas II". Karo policijos perdislokuojamasis Karo policijos būrys vykdė kovinės paramos funkcijas pratybų metu.
null
Karo policininkai aplankė žuvusių už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę karių kapus ir buvusio karo policininko kapą
2020-10-31
img
Artėjant Visų Šventųjų dienai ir mirusiųjų atminimo dienai Lietuvos kariuomenės karo policijos kariai aplankė žuvusių už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę karių kapus, esančius Vilniaus įgulos atsakomybės rajone - Užulėnio kapinaitėse ir Klaipėdos įgulos atsakomybės rajone – Lėbartų kapinaitėse palaidoto karo policininko kapą.
null
Karo policijos 22-asis gimtadienis
2020-10-22
img
Šiandien Karo policija mini 22 -ąjį gimtadienį. 1998 metais spalio 22 dieną Lietuvos Respublikos Seime buvo priimtas Karo policijos įstatymas, todėl ši diena laikoma LK Karo policijos atkūrimo diena.
KP Šiaulių įgula persikelia į naujas patalpas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, todėl dvigubos šventės metu Karo policijos vadas kartu su Šiaulių įgulos vadu perkirpo simbolinę atidarymo juostą.
Organizuotoje uždaroje iškilmingoje ceremonijoje, buvo apdovanoti nusipelnę karo policininkai,o kariams sugrįžusiems iš tarptautinės operacijos Afganistano Islamo Respublikoje buvo įteikti Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministro medaliai už tarptautines operacijas.
null
Karo policijos tyrėjų kursas Ukrainos kariams baigėsi
2020-10-09
img
Baigėsi Lietuvos kariuomenės Karo policijos Ikiteisminio tyrimo valdybos organziuotas Karo policijos tyrėjų kursas Ukrainos kariams.
3 savaičių kurso metu dalyviai buvo supažindinti su įvairiomis įvykių situacijomis ir turėjo veikti kaip asmenys tiriantys nusikalstamas veikas. Apžiūrėti įvairias įvykio vietas (vagystė, smurtas prieš kitą asmenį, nužudymas ir pan.) Kurso dalyviai mokėsi dirbti įvykio vietoje, surinkti įkalčius turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti, apklausti asmenis nukentėjusius nuo įvykio arba įvykį mačiusius. Taip pat buvo mokoma kaip surinkti ir įforminti informaciją pagal procesinius reikalavimus.
null
Vairavimo sudėtingomis sąlygomis kursas su Benediktu Vanagu
2020-09-28
img
Lietuvos Kariuomenės Karo policijos mokymo centre pirmą kartą organizuojamas vairavimo sudėtingomis sąlygomis kursas, kuriame dalyvauja 8 klausytojai iš skirtingų Krašto apsaugos sistemos vienetų. Kursas vyksta dvi savaites: rugsėjo 7 d. prasidėjo nuotolinio mokymo savaitė, o šį pirmadienį - praktiniai užsiėmimai. Šiandien kurso klausytojams teorines paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė Lietuvos Kariuomenės ambasadorius Benediktas Vanagas. Kadangi kurso tikslas yra parengti klausytojus, gebančius vairuoti transporto priemones esant sudėtingoms sąlygoms, kas kitas jei ne profesionalus lenktynininkas geriau galėtų perteikti žinias ir patirtį. Svečias pasidalino žiniomis apie transporto priemonių paruošimą, apžiūrą, saugaus važiavimo principus, automobilio valdymo principus ir manevrus, taip pat davė patarimų, kaip reikia vairuoti, praktiškai parodė specifinius manevrus slidžioje dangoje, įkalnėje, nuokalnėje, bekelės trasoje ir staigiuose posūkiuose.
Dėkojame gerbiamam Benediktui Vanagui, o kurso klausytojams linkime sėkmės baigiamąjame kurso egzamine.
null
Susitikimas su Ukrainos Nacionalinės gvardijos viršilomis
2020-09-25
img
Lietuvos kariuomenės Karo policijos atstovai susitiko su žandarmerijos funkcijas vykdančiais Ukrainos nacionalinės gvardijos Vakarų teritorinės apygardos viršilomis bei pristatė Lietuvos karo policijos istoriją, veiklą, karininkų ir puskarininkių reikšmę sėkmingam užduočių įgyvendinimui, taip pat kaip ir kodėl būtent Ukrainos Karo Policija galėtų reikšmingai prisidėti prie teisėsaugos stiprinimo šios šalies krašto apsaugos sistemoje.
Šis susitikimas įvyko rengiantis vesti pirmąjį dviejų savaičių trukmės Ukrainos Karo Policijos tyrėjų kursą, kuris prasidės ateinantį pirmadienį Ukrainos Karo Policijos Mokymo centre Lvove. Lietuvos Karo policijos atstovai yra pagrindiniais šio kurso kviestiniais instruktoriais. Ukrainos Karo Policija savarankiškai nevykdo baudžiamųjų tyrimų, ir savarankiškai rengti karo policijos pareigūnus šiai funkcijai atsižvelgdama į NATO valstybių patirtį pradės nuo 2021 m. pradžios.
null
Karo policija paruošė beveik 60 rezervo karių
2020-09-25
img
Š. m. rugsėjo 5–25 d. Kazlų Rūdoje, Generolo Kazio Veverskio poligone, Kauno įgulos vadas mjr. Ramūnas Jankauskas buvo paskirtas rezervo karių kuopos vadu ir padedamas būrių vadų ir skyrių vadų, vykdė karo policijos rezervo karių rengimą. Penkiasdešimt devyni parengtojo rezervo kariai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Jonavos, Utenos, Šilutės, Trakų, Skuodo, Panevėžio, Šalčininkų, Alytaus, Vilkaviškio, Širvintų, Ignalinos, Rokiškio, Kėdainių, Biržų, Ladzijų, Šilalės, Zarasų ir Pasvalio atnaujino taktikos, ginkluotės ir šaudybos, topografijos, ryšių bei rikiuotės žinias.
null
Provost maršalo vizitas Karo policijoje
2020-09-21
img
Šiandien Karo policijos štabe lankėsi NATO Priešakinių pajėgų bataliono karo policininkų delegacija.
Darbo susitikimo metu Karo policijos vadas plk. ltn. Laimas Baliūnas kartu su naujos rotacijos NATO Priešakinių pajėgų bataliono Kovinės grupės karo policijos Provost maršalu kpt. Neudert aptarė Karo policijos veiklą, bendrus iššūkius, ateities planus ir kitus aktualius tarnybos klausimus.
Nauja NATO Priešakinių pajėgų bataliono pamainą sudarys Karo policijos pareigūnai iš Prancūzijos, Olandijos, Norvegijos ir Vokietijos.
null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media