Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2015 metų įvykiai

fnTarptautinis patirties įgijimo seminaras

 

       Š. m. spalio 13-14 dienomis vyko tarptautinis patirties įgijimo seminaras, kurį kartu su Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdyba (toliau - MDV) organizavo Jungtinis analizės ir įgytos patirties centras esantis Portugalijoje (angl. Joint analysis and  lessons learned centre).

 

      

       Pagrindinis tarptautinio patirties įgijimo seminaro tikslas - pristatyti ir supažindinti seminaro klausytojus su informacijos surinkimo ir pateikimo procedūromis.

 

       „Kartais tam, kad įvertinti tai ką mes darome gerai ir ką reikia padaryti, kad būtų geriau, reikia atsidurti fronte, mūsų frontas yra čia. Atvykau čia ne kontroliuoti savo pavaldinių, bet kartu su jumis pasisemti patirties, man privilegija būti čia kartu su jumis“ - sakė Jungtinio analizės ir įgytos patirties centro viršininkas brg. gen. Mircea Mindrescu.

 

       Dviejų dienų seminaro metu, klausytojai buvo supažindinti su paprastais, tačiau efektyviais informacijos surinkimo būdais, teisingu jos apdorojimu.  Jungtinio analizės ir mokymo skyriaus specialistas mjr. Gernot Schroettner supažindino su NATO įgytos patirties galimybėmis, procesu, įgytos patirties personalo vaidmeniu, to paties skyriaus specialistas kmdr. ltn. Michael Koen pristatė informacijos valdymo ir pateikimo technikas. Dirbant grupėse savo patirtimi dalinosi daugiau nei 40 dalyvių iš Lietuvos, Lenkijos ir Suomijos.

 

       Tarptautinis patirties įgijimo seminaras Lietuvoje vyksta antrą kartą. Bendradarbiaujant Jungtiniam analizės ir įgytos patirties centrui kartu su MDV Patirties įgijimo ir taikymo skyriumi tikimasi pasidalinti patirtimi, siekiant padidinti kariuomenės efektyvumą bei užtikrinti maksimalų karių saugumą.

 

       2014 m. vasario 19 d. Lietuvos kariuomenės vado įsakymu Nr. V-205 „Dėl Lietuvos kariuomenės patirties įgijimo vadovo patvirtinimo"  buvo patvirtintas patirties įgijimo vadovas, kuris apibrėžia kaip pateikti dokumentą, kurį galėtų naudoti visi kariai, kad suprastų, kaip, naudojant šią sistemą, galima pagerinti organizacijos efektyvumą. Skirtingos organizacijos patirties įgijimo procese naudoja skirtingą terminologiją, kuri gali ir nesutapti. Šiuo vadovu siekiama supaprastinti ir paaiškinti šiuos terminus, kad jie atitiktų bendrus įgytos patirties elementus. Vadovas nagrinėja pastebėjimų rinkimo, jų analizės, koregavimo, sklaidos ir archyvavimo procesus.

 

Daugiau nuotraukų rasite čia

 

 

MDV informacija, nuotraukos - srž. N. Vito

 

  
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-10-16
Sprendimas: Fresh Media