Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinis rengimas

Karinio rengimo reikšmė

Karinis rengimas Sausumos pajėgose yra pagrindinis prioritetas, nes tinkamai parengti kariai, gerai išmanantys šiuolaikinę karybą, pasiryžę ginti Tėvynę karo atveju, gebantys veikti daugianacionalinių pajėgų sudėtyje, plataus spektro ir įvairaus intensyvumo operacijose, yra svarbiausia ir nepakeičiama krašto apsaugos sistemos investicija. Kariniam rengimui Sausumos pajėgose skiriama daug dėmesio, o nuolatinis poreikis gilinti žinias ir įgūdžius bei profesionalumo siekimas yra išskirtinis karių bruožas.

 Kardo kirtis 2013, V. Džiavečka Kardo kirtis 2012, T. Pakalniškis

         SP kariai pratybose "Kardo kirtis" (2013, 2012)

vyr. eil. V. Džiavečkos ir vyr. ltn. T. Pakalniškio nuotr.


Karinio rengimo organizavimas

Karinio rengimo reikalavimai ir tvarka skiriasi dėl kario pareigybei keliamų reikalavimų. Profesinės karo tarnybos kario rengimas vyksta nuolatos, karių savanorių ir kitų aktyviojo rezervo karių rengimas vykdomas nuo 20 iki 50 dienų per vienus metus. Karinis rengimas susietas su karių karjera.

                

Karių individualus ir kolektyvinis rengimas vykdomas pajėgų daliniuose, kituose Lietuvos kariuomenės vienetuose bei Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre. Čia yra vykdomas Sausumos pajėgų karių karinis mokymas ir padalinių modulinis taktinis rengimas.

                

Kariai savanoriai rengiami Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinėse bei Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre.

                  

Sausumos pajėgose pagrindinis karinio rengimo planavimo, organizavimo ir kontrolės elementas yra Sausumos pajėgų štabas, kuris taip pat įgyvendina ir tarptautinio bendradarbiavimo planus kovinio rengimo srityje. Karinis rengimas pajėgose yra orientuotas į ginkluotą LR sausumos teritorijos gynybą, taikos meto užduotis ir tarptautines operacijas, siekiant užtikrinti LR teritorijos vientisumą bei tarptautinių įsipareigojimų vykdymą.

                     

 iš SP archyvo 2012 

SP kariai kovinio rengimo pratybose (2011, 2012)

vyr. ltn. A. Česnausko ir SP archyvo nuotr.

  

LDK Algirdo MPB kariai pratybose "Aršus vilkas" Rukla/ Gaižiūnų poligonas

Pauliaus Čilinsko nuotr.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-01-19
Sprendimas: Fresh Media