Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2016 metų įvykiai

Stiprinamas Lietuvos ir Danijos savanoriškųjų pajėgų bendradarbiavimas
2016-12-09
img

Gruodžio 6-8 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas pulkininkas Arturas Jasinskas ir jį lydinti delegacija lankėsi Danijoje. Vizito tikslas - vystyti KASP ir Danijos savanoriškųjų pajėgų (angl. „Home Guard") karinį bendradarbiavimą.

null
Savanoriai treniravosi pratybose „Saulės kirtis“
2016-11-03
img

Spalio 28-30 d. Joniškio, Pakruojo ir Radviliškio rajonuose vyko Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vertinamųjų lauko taktinių pratybų „Saulės kirtis 2016" antrasis etapas. Per pratybas buvo treniruojamas ir vertinamas plataus spektro operacijų planavimas ir vykdymas. Pagrindinės pratybų užduotys: vykdyti reidą, žvalgybą, pastato šturmą, valymą ir pasalą urbanizuotoje vietovėje.

null
Vyko vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2
2016-10-25
img

Spalio 23 d. baigėsi penkias dienas Šiaurės Lietuvos regionuose vykusios Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2". Jose treniravosi vykdyti bendras užduotis Belgijos, Danijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lietuvos kariai.

null
Bus vertinamas Aukštaitijos karių savanorių pasirengimas ginti savo kraštą
2016-10-17
img

Spalio 19-23 d. šiaurės Lietuvos regionuose vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2". Pratybose, kurias organizuoja Gen. Alfonso Ramanausko kovinio rengimo centras ir KASP štabas iš viso dalyvaus apie 1200 karių iš Lietuvos, Belgijos, Danijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Latvijos.

 

null
Karių savanorių darbdaviai paragavo kariškos duonos
2016-10-03
img

Spalio 1 d. į Brigados generolo Kazio Veverskio poligoną susipažinti su kario profesijos subtilybėmis Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) iš visos Lietuvos sukvietė karių savanorių darbdavius. Trečius metus iš eilės vykusiame renginyje iš viso dalyvavo apie 200 darbdavių.

null
Vyko pratybos „PERKŪNAS 2016“
2016-09-28
img

Rugsėjo 26 - spalio 2 dienomis Brigados generolo Kazio Vieverskio poligone vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) organizuojamos karių savanorių pėstininkų skyrių ir minosvaidžių komandų pratybos „PERKŪNAS 2016“, kurios apėmė skyriaus gynybines operacijas panaudojant turimą ginkluotę. Pratybose dalyvavo KASP kariai savanoriai iš visų pajėgų rinktinių. Iš viso - apie 170 KASP karių.

null
Kariai savanoriai Latvijoje dalyvavo pratybose „Zobens 2016“
2016-09-25
img

Rugsėjo 24-25 d. Latvijoje Rezeknės apskrityje vykusiose lauko taktinėse pratybose „Zobens 2016“ dalyvavo du Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių savanorių būriai iš Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios (Kaunas) ir Vyčio apygardos 5-osios (Panevėžys) rinktinių. Pratybose bataliono kovinės grupės dydžio vienetas treniravosi vykdyti stabdymo ir gynybos operacijas bei tobulino sąjungininkų padalinių sąveiką.

null
Kariai savanoriai baigė Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą
2016-09-23
img

Rugsėjo 23 d., visų karių ir renginio svečių akivaizdoje Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Lietuvos Respublikai prisiekė ir Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso baigimo pažymėjimus gavo 68 kariai savanoriai. Tai yra 44-oji kursą baigusių karių laida.

null
Kalvarijoje atkurta Krašto apsaugos savanorių pajėgų 110-oji lengvųjų pėstininkų kuopa
2016-09-10
img

Rugsėjo 10 d. Kalvarijos savivaldybėje vyko dviguba šventė - miesto dienos  „Šypsausi savo kraštui" ir  Krašto apsaugos savanorių pajėgų 110-osios lengvųjų pėstininkų kuopos atidarymas. Nuo Nepriklausomybės aikštės iškilminga eisena pajudėjo Laisvės, Dariaus ir Girėno gatvėmis miesto parko link. Grojant Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestrui, žygiavo rinktinės kariai savanoriai su ginklais, miestelėnai, svečiai ir organizacijos.

null
KASP štabe apdovanotas JAV karininkas
2016-09-09
img

Rugsėjo 9 dieną Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe Savanorių pajėgų medaliu „Už pasižymėjimą" apdovanotas JAV armijos kpt. Nikolas Bendžaminas Izraelis (Nicolas Benjamin Israel). Karininko iniciatyva šiais metais buvo patvirtintas efektyvus JAV karių bendradarbiavimo planas su KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 801 Nekinetinių operacijų kuopa. Planą aukštu lygiu patvirtino JAV karinių pajėgų Europoje ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės. Užsimezgusio bendradarbiavimo dėka šiais metais KASP Nekinetinių operacijų specialistams buvo perduota svarbi JAV karių patirtis. Pagal suderintą užsiėmimų grafiką kiekvieną mėnesį JAV specialistai atvyksta į Lietuvą vesti pratybų KASP kariams iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Lenkijoje.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media