Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karių šeimos narių parengimas


Sukrečianti problemų šeimoje statistika


„Mane, kaip vadą, sukrėtė tai, kad labai daug mano karių vienu ar kitu tarptautinės operacijos momentu turėjo problemų, susijusių su namuose likusiais šeimos nariais. Vienų artimieji pateko į ligoninę po nelaimingo atsitikimo, giminaičiai susirgo arba mirė, namuose įvyko apiplėšimas, kitų sūnūs ar dukterys buvo areštuoti policijos, žmonoms rimtų rūpesčių kėlė buvę vyrai, trečių namus užpylė vanduo... Sąrašą galima tęsti be galo. Nors dalinyje net rimtos problemos išsprendžiamos vadams nieko nežinant ar nesikišant, tarptautinėje operacijoje tarnaujančio kario situacija, be jokių abejonių, yra kitokia."


Karinių vienetų vadų apklausa

 

Karinių vienetų vadai pripažįsta, kad kario dalyvavimas tarptautinėje operacijoje jo šeimos nariams yra rimtas išbandymas. Kario išvykimas į tarptautinę operaciją gali padidinti šeimos narių psichologinį atsparumą, atskleisti, kaip šeimos nariai brangina vienas kitą, ir išryškinti, kurios vertybės šeimos nariams yra svarbiausios. Tačiau kario dalyvavimas tarptautinėje operacijoje gali būti ir stiprų stresą keliantis veiksnys. Be kasdien išgyvenamo išsiskyrimo streso, šeimos nariai turi kovoti su baime prarasti tarptautinėje operacijoje tarnaujantį karį ir jaudintis, kad jis nesugrįžtų rimtai sužeistas. Problemos šeimoje gali tapti ir pagrindiniu  stresą keliančiu veiksniu.

 

Poveikis psichologiniam pasirengimui


„Galite rengti karius kiek tik norite, tačiau kas, jūsų galva, atsitiks, jei prasidės karas, ir vaikinai turės kovoti persekiojami minties, kad niekas nesirūpina jų šeimomis? Jie tikrai kausis ne taip efektyviai..."


Generolas Normanas H. Schwarzkopfas
„Nereikia būti didvyriu, kad..."


Atsižvelgiant į šias aplinkybes, yra aišku, kad karinio vieneto vadui tenka labai svarbus vaidmuo palaikant šeimos narių pasirengimą „namų fronte". Vadai žino, kad kariai geriau atlieka užduotis, jei mano, kad tėvynėje jų šeimos nariais yra rūpinamasi.


Pasirengusios šeimos"
Tai šeimos, kurių nariai yra emociškai pasirengę, atitinkamai nusiteikę, turi atitinkamų įgūdžių, priemonių ir žinių susidoroti su kariško gyvenimo būdo sukeliamais sunkumais.

Štai kodėl karinių vienetų vadai laikosi nuomonės, kad šeimos narių pasirengimas yra lemiamas bendrojo pasirengimo komponentas. Kario pasirengimas apima ne tik dalyvavimo tarptautinėje operacijoje laikotarpį, bet ir visus kitus tarptautinės operacijos ciklo etapus.

 

 

Skaitykite kitus skyrius:

 

Parama visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose

 

Tarptautinėje operacijoje dalyvaujančio kario emocinis ciklas

 

Asmeninis pavyzdys

 

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-22
Sprendimas: Fresh Media