Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Psichologinis mikroklimatas

 

Kai grupė nesutaria


„Grupės valdymas buvo pats sunkiausias uždavinys, su kuriuo aš susidūriau tarnaudamas tarptautinėje operacijoje. Aš vadovavau grupei, dariau tą patį kaip ir namuose. Susitikau kolegas pratybų metu ir galvot negalvojau, kad turėsiu kokių nors bėdų. Jie nesugyveno tarpusavyje, o man nesisekė su jais susikalbėti. Aš buvau šventai įsitikinęs - svarbiausia, kad būtų padarytas darbas, įgyvendinti mūsų tarptautinės operacijos uždaviniai, o visa kita - visai nesvarbu. Kartais aš pajusdavau, kad yra dvi stovyklos - aš ir jie, ir man nesisekė su jais susikalbėti. Karinių užduočių vykdymo prasme mes dirbome gerai, tačiau kaip žmonės nesutarėme. Jaučiausi sugniuždytas dėl susidariusios padėties - nežinojau, ko griebtis. Tai privertė mane apie daug ką pagalvoti, ir ateityje aš pasistengsiu atrasti būdų, kaip pagerinti padėtį ir tapti geresniu vadu."


Karinių vienetų vadų apklausa

 

Psichologinis mikroklimatas yra lemiamas veiksnys, užtikrinant ginkluotųjų pajėgų veiksmų efektyvumą ir kovinį pasirengimą. Pasakojimas, pateiktas aukščiau, iliustruoja neigiamą vado patyrimą tarptautinėje operacijoje ir rodo, kad psichologinio mikroklimato klausimų ignoravimas gali tapti kliuviniu vykdant tarptautinės operacijos uždavinius. Iš šio pasakojimo yra aišku, kad vadas suvokia egzistuojantį atotrūkį tarp tarptautinės operacijos tikslo ir vieneto psichologinio mikroklimato, tačiau tiksliai nežino, kaip suderinti abu šiuos komponentus. Straipsnyje atsakoma į klausimą, kodėl geras psichologinis mikroklimatas yra toks svarbus, kaip jį įvertinti ir kaip vadai gali išvengti ar sumažinti su šiuo mikroklimatu susijusias problemas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose.

 

 

Skaitykite kitus skyrius:

 

Kas yra psichologinis mikroklimatas?

 

Veiksniai, turintys įtakos psichologiniam mikroklimatui

 

Kaip ir kada vertinti karinio vieneto psichologinį mikroklimatą?

 

Kaip vadui atlikti oficialų psichologinio mikroklimato įvertinimą?

 

Kas vertinama, atliekant psichologinio mikroklimato tyrimą?

 

Kada atlikti psichologinio mikroklimato vertinimą?

 

Ką daryti su rezultatais?

 

Kaip elgtis vadui?

 

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-23
Sprendimas: Fresh Media